Start Publikacje "Głowę trzeba nosić wysoko"

Autor: ks. Rafał Starkowicz
Zespół redakcyjny: Agata Lesicka, Agnieszka Lesicka, ks. Jan Plottke, Marzena Siedlikowska
Wydawnictwo: Hurtownia Książek i Dewocjonaliów "Św. Paweł", Gdańsk 2017
Stron: 319
ISBN: 978-83-937295-2-4

Bogato ilustrowana, wydana na papierze kredowym publikacja opisująca życie i losy kapitana Zbigniewa Sulatyckiego- kapitana żeglugi wielkiej, patrioty, działacza katolickiego odznaczonego w 2016 roku Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Książka zawiera słowo wstępne Abp Sławoja Leszka Głódzia, podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich opisuje historię życia kapitana, natomiast druga zawiera wywiady ze znanymi Polakami, takimi jak m.in.: Bp Antoni Pacyfik Dydycz, Premier Jarosław Kaczyński, Premier Jan Olszewski, Minister MSWiA Joachim Brudziński, Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR, na temat osoby kapitana Sulatyckiego i jego wpływu na polski interes gospodarczy, a także kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia.

• czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.