Start Publikacje "Głowę trzeba nosić wysoko"

Autor: ks. Rafał Starkowicz
Zespół redakcyjny: Agata Lesicka, Agnieszka Lesicka, ks. Jan Plottke, Marzena Siedlikowska
Wydawnictwo: Hurtownia Książek i Dewocjonaliów "Św. Paweł", Gdańsk 2017
Stron: 319
ISBN: 978-83-937295-2-4

Bogato ilustrowana, wydana na papierze kredowym publikacja opisująca życie i losy kapitana Zbigniewa Sulatyckiego- kapitana żeglugi wielkiej, patrioty, działacza katolickiego odznaczonego w 2016 roku Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Książka zawiera słowo wstępne Abp Sławoja Leszka Głódzia, podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich opisuje historię życia kapitana, natomiast druga zawiera wywiady ze znanymi Polakami, takimi jak m.in.: Bp Antoni Pacyfik Dydycz, Premier Jarosław Kaczyński, Premier Jan Olszewski, Minister MSWiA Joachim Brudziński, Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR, na temat osoby kapitana Sulatyckiego i jego wpływu na polski interes gospodarczy, a także kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"