Start Publikacje "Biskup Andrzej Śliwiński"

Autorzy: ks. Jan Plottke, ks. Rafał Starkowicz
Zespół redakcyjny: ks. Radosław Chmieliński, Jolanta Głodowska, Jolanta Głowacka, ks. Filip Krauze, Agnieszka Lesicka, Marzena i Krzysztof Siedlikowscy
Wydawnictwo: Hurtownia Książek i Dewocjonaliów "Św. Paweł", Starzyno 2013
Stron: 190
ISBN: 978-83-937295-0-0

Książka ta jest biografią zmarłego ks. biskupa Andrzeja Śliwińskiego, który pochodził z naszych okolic. Opisuje jego dzieciństwo, życie w kapłaństwie, później jako biskupa. Druga część publikacji jest poświęcona wspomnieniom osób, które znały ks. biskupa. Książka zawiera również liczne zdjęcia.

Fragment przedmowy:

"Tejamnica ludzkiego serca wyraża się nie tylko w jego otwartości, doświadczeniu, radościach i chwilach trudnych, ale przede wszystkim w obdarowaniu przez Boga, a niekiedy w Jego wybraniu.

Biskup Andrzej Śliwiński tę łaskę - głębokiej wiary, pobożności, modlitwy i umiłowania Kościoła - niósł przez całe swoje życie. Jezusowe, pełne miłości spojrzenie towarzyszyło Mu zawsze. Od domu rodzinnego, w cieniu ufundowanej przez Jego Rodziców kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Werblini, poprzez naukę w Kolegium w cieniu Kalwarii Wejcherowskiej. Od wielkiej tradycji diecezji chełmińskiej i katedry w Pelplinie, po biskupstwo i probostwo w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Od pasterskiego posługiwania w diecezji elbląskiej u progu jej powstania, po tajemnicę odejścia, krzyża i cierpienia.

(...) Książka o Biskupie Andrzeju wyrasta nie tylko z pamięci i wdzięczności, lecz także z przekonania o duchowej z Nim jedności w Słowie, którym jest Jezus Miłosierny i Zmartwychwstały.

(...) Nie jest ona opracowaniem naukowym, a jedynie próbą przybliżenia Osoby, życia i duchowości Biskupa Andrzeja Śliwińskiego."

Autorzy