Pierwszą potwierdzoną informacją o organistówce przynosi wizytacja biskupa Rybińskiego z 1766 roku. Według tego zapisu znajdowała się ona naprzeciw kościoła. Była stara, zbudowana z drewna i kryta słomianym dachem.

Obecna organistówka została wybudowana wraz plebanią w XIX wieku i wykonana została z czerwonej cegły, pokryta dachówką.  W okresie powojennym w części głównej znajdowało się mieszkanie organisty. W drugiej połowie organistówki do 1992 roku znajdowała się salka katechetyczna, którą w 2004 roku ówczesny proboszcz ks. Władysław Żakowski przebudował na kaplicę pogrzebową.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"