Pierwszą potwierdzoną informacją o organistówce przynosi wizytacja biskupa Rybińskiego z 1766 roku. Według tego zapisu znajdowała się ona naprzeciw kościoła. Była stara, zbudowana z drewna i kryta słomianym dachem.

Obecna organistówka została wybudowana wraz plebanią w XIX wieku i wykonana została z czerwonej cegły, pokryta dachówką.  W okresie powojennym w części głównej znajdowało się mieszkanie organisty. W drugiej połowie organistówki do 1992 roku znajdowała się salka katechetyczna, którą w 2004 roku ówczesny proboszcz ks. Władysław Żakowski przebudował na kaplicę pogrzebową.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.