Start Parafia Obiekty parafialne Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Werblini

Kaplica p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa została zbudowana w 1949 roku za własne środki i na własnej działce przez rolnika Jóżefa Śliwińskiego (ojciec † ks. bp Andrzeja Śliwińskiego). Ufundował on ją jako akt dziękczynny za przeżycie czasów okupacji.  W 1949 roku kaplica została poświęcona przez administratora parafii Starzyńskiej ks. Pawła Wermtera.

Kaplica znajduje się pośrodku wioski na działce o areale 0,02ha. Wykonany z marmuru ołtarz główny przedstawia Najświętsze Serce Pana Jezusa. W 1989 roku do kaplicy dobudowano zakrystię – prace te wykonali mieszkańcy Werblini w czynie społecznym.  W 1995 roku w kaplicy wykonano ołtarz posoborowy. Fundatorem i wykonawcą był parafianin Franciszek Lietzau z Werblini.

Suma odpustowa odprawiana zostaje przy licznym udziale parafian 16 sierpnia w dzień Świętego Rocha – patrona wioski.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006