Pokuta i pojednanie

"Sakrament pokuty jedna nas z Kościołem. Grzech narusza lub zrywa wspólnotę braterską. Sakrament pokuty naprawia ją lub przywraca. W tym sensie nie tylko leczy on powracającego do komunii kościelnej, lecz także ożywia życie Kościoła, który cierpiał z powodu grzechów jednego ze swych członków. Grzesznik przywrócony do komunii świętych lub utwierdzony w niej, zostaje umocniony przez wymianę dóbr duchowych między wszystkimi pielgrzymującymi jeszcze żywymi członkami Ciała Chrystusa, a także tymi, którzy już doszli do ojczyzny niebieskiej."

(Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1469).

W naszym Kościele możliwość spowiedzi świętej jest każdego dnia 15 minut przed rozpoczęciem mszy świętej. Prosimy wziąć pod uwagę, że w niedzielę nie zawsze jest możliwość udzielić sakramentu pokuty i pojednania wszystkim chętnym ze względu na ograniczony czas. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi w dni powszednie.

Ponadto okazja do spowiedzi świętej jest każdy pierwszy czwartek miesiąca w czasie adoracji od g. 17.00 oraz w pierwszy piątek miesiąca: w Wrblini od g. 16.30, a w Starzynie od g. 17.30.

W sporadycznych przypadkach, gdy księża są nieobecni w konfesjonale przed mszą świętą, a potrzeba spowiedzi jest pilna prosimy o podejście do księdza po mszy świętej.