Wieś ta leży w odległości 3 km na północ od Starzyna. W trakcie swoich dziejów miejscowość przybierała różną nazwę: Parskau, Parskaw, Parzkaw, Parszkowa, Parschkau. W 1934 roku ostatecznie przyjęła nazwę Parszkowo.

W XV wieku wieś ta była własnością rycerską, należącą do rodziny Parszkowskich. W latach 1922-1939 właścicielem miejscowości był major lotnictwa i poseł na sejm Zygmunt Tebinka. W Parszkowie znajduje się dworek zbudowany ok 1880 roku przez rodzinę Koziczkowskich. Za tym dworkiem, w kierunku północnym znajduje się nieduży park z założoną na początku XIX wieku aleją. Z dawnego folwarku zachowały się jedynie dwa budynki.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006