Wieś ta leży w odległości 3 km na północ od Starzyna. W trakcie swoich dziejów miejscowość przybierała różną nazwę: Parskau, Parskaw, Parzkaw, Parszkowa, Parschkau. W 1934 roku ostatecznie przyjęła nazwę Parszkowo.

W XV wieku wieś ta była własnością rycerską, należącą do rodziny Parszkowskich. W latach 1922-1939 właścicielem miejscowości był major lotnictwa i poseł na sejm Zygmunt Tebinka. W Parszkowie znajduje się dworek zbudowany ok 1880 roku przez rodzinę Koziczkowskich. Za tym dworkiem, w kierunku północnym znajduje się nieduży park z założoną na początku XIX wieku aleją. Z dawnego folwarku zachowały się jedynie dwa budynki.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"