Wioska ta położona jest w odległości 2 km na północ od Starzyna. Pierwsze wzmianki pochodzą z 1323 roku, jako założona na prawie polskim dawna osada szlachty kaszubskiej. Jednak odkryte tu cmentarzysko z młodszego okresu halsztackiego (550-125r. p.n.e.) świadczy o stosunkowo wczesnym zamieszkaniu tych ziem. Nazwa wsi na przestrzeni wieku została zmieniana: Radischew, Redistaw, Redessewo, Redischau, aż w końcu 1934r. – Radoszewo.

W XVI wieku na tych terenach osiadł się ród Radoszewskich, natomiast w XVII wieku majątek w Radoszewie został podzielony na pięć części szlacheckich.

Na terenie miejscowości znajduje się zbudowany w połowie XIX wieku parterowy dworek. W szczytowej elewacji wschodniej znajdują się ślady po zburzonej, późniejszej rozbudowie. Obecnie budowla ta znajduje się w stanie półruiny. W otoczeniu dworku znajdują się resztki niewielkiego parku i wysadzana drzewami aleja dojazdowa. Miejscowość znajduje się w pobliżu (obecnie zdemontowanej) linii kolejowej (Puck-Łebcz-Krokowa).

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"