Drukuj
Odsłony: 694
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które głosił będzie ks. Michał Choszcz z parafii św. Józefa ze Świecia.
 2. W przyszłą niedzielę ogólnopolska akcja Pola Nadziei – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz hospicjum stacjonarnego i domowego w Pucku.
 3. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dniach 31 lipca - 7 sierpnia do Zakopanego i okolic. Program i atrakcje można przeczytać na tablicy ogłoszeń. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 1500 zł. Zapisy z deklaracją wyjazdu potrwają do 10 kwietnia. Informacje u ks. Krzysztofa. W ramach wyjazdu jest możliwość zrealizowania bonu turystycznego.
 4. Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek po mszy świętej wieczornej na plebanii. Zapraszamy.
 5. W sklepach u Pana Piotra Plasun w Starzynie i w Werblini można ciągle składać dary pomocowe dla Ukrainy – potrzebna jest przede wszystkim żywność, której dramatycznie brakuje. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie dziękujemy!
 6. Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.
 7. Spotkanie dla młodszej grupy ministrantów - szkoła podstawowa - w środę po mszy świętej wieczornej
 8. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź święta o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się ks. proboszcz w piątek 1 kwietnia, a ks. Krzysztof w sobotę 9 kwietnia.
 10. W przyszłą niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: msza św. o g. 18.00 i katecheza. Przypominamy, że młodzież obowiązkowo uczestniczy w drodze krzyżowej o g. 19.30, a do końca marca każdy zalicza znajomość Ewangelii według św. Łukasza.
 11. W przyszłą niedzielę pielęgnujemy zwyczaj zasłaniania krzyży w świątyniach. Można również uczynić to w domach pozostawiając zasłonięte krzyże aż do liturgii w Wielki Piątek.
 12. Zachęcamy do zainteresowania się inicjatywą "Ekstremalna Droga Krzyżowa". Uczestnicy - w zależności od trasy - do pokonania w milczeniu i modlitewnym skupieniu mają od 34 do 51 km. Na terenie naszej archidiecezji wyznaczono 8 tras, a dwie z nich kończą się na Kalwarii Wejherowskiej. Zapisy oraz informacje na stronie internetowej www.edk.org.pl po wybraniu odpowiedniego szlaku.
 13. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym i w kwiaciarni u pani Kasi.
 14. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 15. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 16. Zapowiedzi przedślubne:
 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Słonecznej, Spokojnej, Puckiej, Ogrodowei i Malinowej, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Żarnowiecka. Dzisiejsza kolekta na zakończenie I kwartału za wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.