Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 8. Niedzielę zwykłą - 27.02.2022 r.
  1. We środę Popielec – rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00 (Werblinia), 18.00 i 19.30 z obrzędem posypania głów popiołem – w tym dniu obowiązuje ścisły post. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 (Werblina), 17.30 i 19.30 w Starzynie. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie o godz. 14.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30.
  2. Papież Franciszek ogłosił Środę Popielcową dniem modlitwy i postu w intencji pokoju. Zachęcamy do podjęcia tych pobożnych praktyk właśnie w tej intencji.
  3. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 4 marca, będziemy obchodzić w Kościele dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Na wspólną modlitwę zapraszamy w czasie drogi krzyżowej o g. 19.30.
  4. W Środę Popielcową nasi ministranci będą rozprowadzać wielkopostne pomoce do przeżywania tegorocznego Adwentu. Składane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd wspólnoty ministranckiej.
  5. Spotkanie dla ministrantów ze szkoły podstawowej w środę po mszy świętej wieczornej.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę.
  7. Wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie biblijne, na którym jest możliwość poznania Biblii i słuchania Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się w piątek po mszy świętej wieczornej.
  8. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 6 marca. Młodzież uczestniczy we mszy świętej o g. 18.00 oraz w katechezie po mszy św. Młodzież obowiązkowo uczestniczy również w nabożeństwie drogi krzyżowej w piątki o g. 19.30 w Starzynie. Ks. Krzysztof przypomina również, że kandydaci do bierzmowania do końca marca zaliczają znajomość Ewangelii wg św. Łukasza.
  10. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 7 marca, po mszy świętej wieczornej.
  11. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  • III-cia: Oskar Jakub Lemke z par. Starzyno i Aleksandra Małgorzata Bigott z par. Chłapowo.
  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  • piątek – św. Kazimierza, królewicza.
  1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Długiej od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Długa od apteki do kapliczki przy ul. Mechowskiej.
  2. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Słupczewskiego, lat 71 ze Starzyna. R.I.P.