Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 4. Niedzielę zwykłą - 30.01.2022 r.
  1. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej.
  2. W środę uroczystość Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice. W czasie mszy o godz. 18.00 święcimy świece dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W czwartek dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę.
  5. Wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w piątek o g. 18.30 na spotkanie biblijne. Zaczynamy od podstaw poznawać Słowo Boże
  6. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.
  7. W przyszłą niedzielę po mszach świętych o g. 10.00 i 12.00 będzie możliwość spotkania z przedstawicielami wspólnoty Domowego Kościoła. Jest to wspólnota dla małżeństw, które chcą pogłębiać swoje życie małżeńskie i rodzinne w oparciu o Ewangelię. Więcej o wspólnocie Domowego Kościoła w naszym biuletynie.
  8. Ponawiamy zaproszenie do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o trwającym w Kościele synodzie i wspólnie porozmawiać na temat naszej wspólnoty parafialnej, na spotkanie w poniedziałek, 7 lutego, po mszy świętej wieczornej.
  9. Starszą grupę ministrantów ze szkoły ponadpodstawowej ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w środę o g. 18.30 na plebanię. Tego dnia nie ma spotkania dla młodszej grupy.
  10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Jana Bosko, prezbitera.
  • w środę – Ofiarowanie Pańskie, Dzień Życia Konsekrowanego.
  • w czwartek – św. Błażeja, biskupa i męczennika, św. Oskara, biskupa.
  • w sobotę – św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Osiedle Leśne, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Nowy Świat.
  2. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Pawła Dettlaff, lat 78, ze Starzyna i Augustyna Jaffke lat 82, ze Starzyna. R.I.P.