Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 2. Niedzielę zwykłą - 16.01.2022 r.
  1. W tym tygodniu, we wtorek, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, kiedy szczególnej modlitewnej trosce polecamy sprawę jedności pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Potrwa on do 25 stycznia. W poniedziałek przed rozpoczęciem tego tygodnia obchodzimy Dzień Judaizmu, a 26 stycznia Dzień Islamu. Więcej o tej inicjatywie w naszym biuletynie.
  2. Na prośbę ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a w czasie mszy świętej wieczornej kazanie eucharystyczne.
  3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania dzisiaj odbiera materiały, a w przyszłą niedzielę gromadzi się na mszy o g. 18.00 i na spotkaniu po mszy świętej.
  4. W tym tygodniu spotkanie dla ministrantów starszych ze szkół ponadpodstawowych w środę o g. 18.30 na plebanii. Nie będzie spotkania dla młodszych ministrantów. Możliwość spotkania na sali gimnastycznej w sobotę o g. 8.30 dla ministrantów - zapisy na liście w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej Pismo Święte, pogłębić rozumienie niedzielnej ewangelii i nauczyć się modlić tekstem biblijnym ks. Krzysztof zaprasza na spotkania biblijne na plebanii w piątek, 21 stycznia, o g. 18.30.
  7. W związku z trwającym w Kościele Synodem - inicjatywą, do której zaprosił cały Kościół Papież Franciszek - serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o naszym Kościele na spotkanie na plebanii we wtorek, 25 stycznia, po mszy świętej wieczornej. Spróbujemy porozmawiać o tym jakiego Kościoła potrzebujemy dzisiaj, a jakiego nie.
  8. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania w ubiegłym roku we wrześniu, na spotkanie "Bierzmowanie i co dalej" w piątek, 28 stycznia, o g. 19.00 na plebanię. Info na grupie na Facebooku.
  9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek - św. Antoniego, opata
  • w środę - św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w piątek - św. Agnieszkę, męczennicę
  1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówka domy po prawej stronie w kierunku Świecina, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Sulicic.
  2. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Jurowskiego, lat 80 z Sulicic. R.I.P.