Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 2. Niedzielę zwykłą - 16.01.2022 r.
 1. W tym tygodniu, we wtorek, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, kiedy szczególnej modlitewnej trosce polecamy sprawę jedności pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Potrwa on do 25 stycznia. W poniedziałek przed rozpoczęciem tego tygodnia obchodzimy Dzień Judaizmu, a 26 stycznia Dzień Islamu. Więcej o tej inicjatywie w naszym biuletynie.
 2. Na prośbę ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a w czasie mszy świętej wieczornej kazanie eucharystyczne.
 3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania dzisiaj odbiera materiały, a w przyszłą niedzielę gromadzi się na mszy o g. 18.00 i na spotkaniu po mszy świętej.
 4. W tym tygodniu spotkanie dla ministrantów starszych ze szkół ponadpodstawowych w środę o g. 18.30 na plebanii. Nie będzie spotkania dla młodszych ministrantów. Możliwość spotkania na sali gimnastycznej w sobotę o g. 8.30 dla ministrantów - zapisy na liście w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej Pismo Święte, pogłębić rozumienie niedzielnej ewangelii i nauczyć się modlić tekstem biblijnym ks. Krzysztof zaprasza na spotkania biblijne na plebanii w piątek, 21 stycznia, o g. 18.30.
 7. W związku z trwającym w Kościele Synodem - inicjatywą, do której zaprosił cały Kościół Papież Franciszek - serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o naszym Kościele na spotkanie na plebanii we wtorek, 25 stycznia, po mszy świętej wieczornej. Spróbujemy porozmawiać o tym jakiego Kościoła potrzebujemy dzisiaj, a jakiego nie.
 8. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania w ubiegłym roku we wrześniu, na spotkanie "Bierzmowanie i co dalej" w piątek, 28 stycznia, o g. 19.00 na plebanię. Info na grupie na Facebooku.
 9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek - św. Antoniego, opata
 • w środę - św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
 • w piątek - św. Agnieszkę, męczennicę
 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówka domy po prawej stronie w kierunku Świecina, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Sulicic.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Jurowskiego, lat 80 z Sulicic. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…