Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 09.01.2022 r.
 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Chrztu Pańskiego – módlmy się za naszych rodziców, chrzestnych i kapłanów, którzy nam tego sakramentu udzielili.
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
 3. Na prośbę ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a w czasie mszy świętej wieczornej kazanie eucharystyczne.
 4. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie kolędowej. Rodziny, które nie mogły być obecne zapraszamy do udziału w czasie nowenny we środę o godz. 18.00.
 6. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówka domy po lewej stronie w kierunku Świecina, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Połchówka domy po prawej stronie w kierunku Świecina.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…