Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 02.01.2022 r.
 1. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań – msze święte w układzie niedzielnym.
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę.
 3. Tegoroczna kolęda z błogosławieństwem mieszkań i domów będzie miała inny charakter niż zawsze. Zapraszamy do kościoła w Starzynie poszczególne miejscowości lub rejony na msze święte w intencji mieszkańców, połączone z błogosławieństwem.
 4. Plan mszy świętych i spotkań jest następujący:

- W poniedziałek 3 stycznia o godz. 18.45 Starzyno ul. Osiedle Leśne, Bukowa, Cicha, Nowy Świat i Polna, a o godz. 19.30 Starzyno ul. Dębowa, Topolowa, Klonowa, Brzozowa, Dominikańska, Mechowska, Spółdzielców, Ogrodowa, Malinowa, Spokojna, Słoneczna i Pucka.

- We wtorek 4 stycznia o godz. 18.45 Starzyno ul. Długa, a o godz. 19.30 Starzyno ul. Kościelna, Żarnowiecka, Głuszewska, Leśna, Nowa, Lipowa, Krótka i Trzy Gracki.

 1. Na kolektę złożyć można będzie ofiarę od poszczególnych rodzin, którą przeznaczymy tradycyjnie na nasze zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, Kurii Biskupiej, ubezpieczenia kościołów, budynków parafialnych i cmentarza. Przy wyjściach otrzymamy pamiątkowe obrazki kolędowe oraz będzie można złożyć też ofiarę dla naszych ministrantów – serdeczne Bóg zapłać. W biurze parafialnym można zgłaszać poświęcenie nowych domów lub mieszkań.
 2. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 3. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówka Bloku, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Połchówka domy po lewej stronie w kierunku Świecina.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Klein, lat 82, z Werblini. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…