Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 02.01.2022 r.
  1. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań – msze święte w układzie niedzielnym.
  2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę.
  3. Tegoroczna kolęda z błogosławieństwem mieszkań i domów będzie miała inny charakter niż zawsze. Zapraszamy do kościoła w Starzynie poszczególne miejscowości lub rejony na msze święte w intencji mieszkańców, połączone z błogosławieństwem.
  4. Plan mszy świętych i spotkań jest następujący:

- W poniedziałek 3 stycznia o godz. 18.45 Starzyno ul. Osiedle Leśne, Bukowa, Cicha, Nowy Świat i Polna, a o godz. 19.30 Starzyno ul. Dębowa, Topolowa, Klonowa, Brzozowa, Dominikańska, Mechowska, Spółdzielców, Ogrodowa, Malinowa, Spokojna, Słoneczna i Pucka.

- We wtorek 4 stycznia o godz. 18.45 Starzyno ul. Długa, a o godz. 19.30 Starzyno ul. Kościelna, Żarnowiecka, Głuszewska, Leśna, Nowa, Lipowa, Krótka i Trzy Gracki.

1. Na kolektę złożyć można będzie ofiarę od poszczególnych rodzin, którą przeznaczymy tradycyjnie na nasze zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, Kurii Biskupiej, ubezpieczenia kościołów, budynków parafialnych i cmentarza. Przy wyjściach otrzymamy pamiątkowe obrazki kolędowe oraz będzie można złożyć też ofiarę dla naszych ministrantów – serdeczne Bóg zapłać. W biurze parafialnym można zgłaszać poświęcenie nowych domów lub mieszkań.
  2. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  3. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówka Bloku, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Połchówka domy po lewej stronie w kierunku Świecina.
  4. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Klein, lat 82, z Werblini. R.I.P.