Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - 26.12.2021 r.
  1. W przyszłą niedzielę tradycyjnie Słowo Boże będzie głosił ks. Andrzej Buja – kolekta na budowę kościoła w Ostrowie.
  2. Msze święte w piątek na zakończenie roku 2021 o godz. 8.30 w Werblini                 a o godz. 7.00 i 18.00 w Starzynie.
  3. Tegoroczna kolęda z błogosławieństwem mieszkań i domów będzie miała inny charakter niż zawsze. Zapraszamy do kościoła w Starzynie poszczególne miejscowości lub rejony na msze święte w intencji mieszkańców, połączone z błogosławieństwem.
  4. Plan mszy świętych i spotkań jest następujący
    • W poniedziałek 27 grudnia o godz. 18.45 Radoszewo i Parszkowo, a o godz. 19.30 Połchówko.
    • We wtorek 28 grudnia o godz. 18.45 Kłanin,o a o godz. 19.30 Sulicice.
    • We środę 29 grudnia o godz. 18.45 Werblinia – ul. Żarnowiecka, Krótka, Pogodna, Księżycowa, Nowy Świat, Spokojna, Kwiatowa, Jabłoniowa, Szkolna, Leśna, Klonowa i Dębowa, a o godz. 19.30 Werblinia - ul. Św. Rocha, Słoneczna, Ceramiczna, Lipowa, Kościelna, Nowa, Kaszubska, Zielona i Relaksacyjna.
    • W czwartek 30 stycznia o godz. 18.45 Starzyński Dwór – ul. Jana Karwasza, Słoneczna i Tęczowa, a o godz. 19.30 Starzyński Dwór – ul. Długa, Graniczna, Brzozowa, Parkowa i Krótka.
  5. Na kolektę złożyć można będzie ofiarę od poszczególnych rodzin, którą przeznaczymy tradycyjnie na nasze zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, Kurii Biskupiej, ubezpieczenia kościołów, budynków parafialnych i cmentarza. Przy wyjściach otrzymamy pamiątkowe obrazki kolędowe oraz będzie można złożyć też ofiarę dla naszych ministrantów – serdeczne Bóg zapłać.
  6. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym nabyć można kalendarze parafialne na 2022 rok w cenie 10 zł.
  7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek i sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Nowy Świat ze Starzyna, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej prosimy mieszkańców Połchówka Blok.