Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - 26.12.2021 r.
 1. W przyszłą niedzielę tradycyjnie Słowo Boże będzie głosił ks. Andrzej Buja – kolekta na budowę kościoła w Ostrowie.
 2. Msze święte w piątek na zakończenie roku 2021 o godz. 8.30 w Werblini                 a o godz. 7.00 i 18.00 w Starzynie.
 3. Tegoroczna kolęda z błogosławieństwem mieszkań i domów będzie miała inny charakter niż zawsze. Zapraszamy do kościoła w Starzynie poszczególne miejscowości lub rejony na msze święte w intencji mieszkańców, połączone z błogosławieństwem.
 4. Plan mszy świętych i spotkań jest następujący
  • W poniedziałek 27 grudnia o godz. 18.45 Radoszewo i Parszkowo, a o godz. 19.30 Połchówko.
  • We wtorek 28 grudnia o godz. 18.45 Kłanin,o a o godz. 19.30 Sulicice.
  • We środę 29 grudnia o godz. 18.45 Werblinia – ul. Żarnowiecka, Krótka, Pogodna, Księżycowa, Nowy Świat, Spokojna, Kwiatowa, Jabłoniowa, Szkolna, Leśna, Klonowa i Dębowa, a o godz. 19.30 Werblinia - ul. Św. Rocha, Słoneczna, Ceramiczna, Lipowa, Kościelna, Nowa, Kaszubska, Zielona i Relaksacyjna.
  • W czwartek 30 stycznia o godz. 18.45 Starzyński Dwór – ul. Jana Karwasza, Słoneczna i Tęczowa, a o godz. 19.30 Starzyński Dwór – ul. Długa, Graniczna, Brzozowa, Parkowa i Krótka.
 5. Na kolektę złożyć można będzie ofiarę od poszczególnych rodzin, którą przeznaczymy tradycyjnie na nasze zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, Kurii Biskupiej, ubezpieczenia kościołów, budynków parafialnych i cmentarza. Przy wyjściach otrzymamy pamiątkowe obrazki kolędowe oraz będzie można złożyć też ofiarę dla naszych ministrantów – serdeczne Bóg zapłać.
 6. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym nabyć można kalendarze parafialne na 2022 rok w cenie 10 zł.
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek i sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Nowy Świat ze Starzyna, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej prosimy mieszkańców Połchówka Blok.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…