Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 4. Niedzielę Adwentu - 19.12.2021 r.
 1. We wtorek w czasie mszy świętej o godz. 18.00 harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju.
 2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia – msze święte Wigilii Narodzenia Pańskiego o godz. 19.00 w Sulicicach Południu, o godz. 20.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 22.00 w Starzynie, o godz. 23.00 w Werblini, a uroczysta Pasterka w Starzynie o godz. 24.00. Msze święte w I i II Dzień Świąt w układzie niedzielnym – kolekta z drugiego dnia na uczelnie katolickie, a z mszy wigilijnych na fundusz obrony życia. Nie będzie spowiedzi świętej w czasie mszy wigilijnych oraz w święta. W przyszłą niedzielę dodatkowa msza święta w Starzynie o godz. 8.30.
 3. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym nabyć można kalendarze parafialne na 2022 rok w cenie 10 zł.
 4. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewa ul. Topolowa 1, 9 i 39 oraz ul. Kłaninska 6, a w tym tygodniu w środę po mszy wieczornej o sprzątanie kościoła, ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek prosimy mieszkańców ulicy Nowy Świat ze Starzyna.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Joachima Tuszer, lat 79, ze Starzyna – jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 9.00. R.I.P
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…