Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 1. Niedzielę Adwentową - 28.11.2021 r.
 1. Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 2. W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy wszystkie rodziny zamieszkujące teren naszej parafii do włączenia się we wspólne przygotowanie i oczekiwanie na Boże Narodzenie poprzez udział w 2. edycji projektu "Zupełnie Wyjątkowy Kalendarz Adwentowy". Szczegóły i regulamin na naszym parafialnym facebooku i w biuletynie. Zapisy trwają do piątku. Pierwsze zadania do odbioru jutro (poniedziałek) po mszy świętej roratniej, a kolejny zestaw w piątek.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i sobotę.
 4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, która nie jest objęta kwarantanną, spotyka się dzisiaj na mszy św. o g. 18.00, a po niej na katechezie
 5. Za tydzień w niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Jak co roku organizujemy mikołajki – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię do piątku 3 grudnia – dzieci do klasy III włącznie zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 8.30 w Werblini i po mszy świętej o godz. 12.00 w Starzynie.
 7. Nasza diecezjalna Caritas organizuje zbiórkę nowych rękawiczek, które będą przeznaczone dla osób bezdomnych. Zima to trudny czas dla bezdomnych dlatego zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Podobnie jak ostatnio rękawiczki można przekazywać przez uczniów do Szkoły w Starzynie lub złożyć w pojemniku przy ołtarzu do przyszłej niedzieli włącznie.
 8. Rekolekcje dla kobiet dotkniętych aborcją. W dniach 3-5 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku odbędą się rekolekcje "Winnica Racheli" dla kobiet dotkniętych doświadczeniem aborcji. Z gwarancją pełnej poufności można zgłosić się telefonicznie do organizatorów, zapytać o szczegóły i zapisać pod nr tel. 578 054 725
 9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini Św. Rocha od nr 17 do 35, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Parszkowa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…