Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 1. Niedzielę Adwentową - 28.11.2021 r.
  1. Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  2. W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy wszystkie rodziny zamieszkujące teren naszej parafii do włączenia się we wspólne przygotowanie i oczekiwanie na Boże Narodzenie poprzez udział w 2. edycji projektu "Zupełnie Wyjątkowy Kalendarz Adwentowy". Szczegóły i regulamin na naszym parafialnym facebooku i w biuletynie. Zapisy trwają do piątku. Pierwsze zadania do odbioru jutro (poniedziałek) po mszy świętej roratniej, a kolejny zestaw w piątek.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i sobotę.
  4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, która nie jest objęta kwarantanną, spotyka się dzisiaj na mszy św. o g. 18.00, a po niej na katechezie
  5. Za tydzień w niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Jak co roku organizujemy mikołajki – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię do piątku 3 grudnia – dzieci do klasy III włącznie zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 8.30 w Werblini i po mszy świętej o godz. 12.00 w Starzynie.
  7. Nasza diecezjalna Caritas organizuje zbiórkę nowych rękawiczek, które będą przeznaczone dla osób bezdomnych. Zima to trudny czas dla bezdomnych dlatego zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Podobnie jak ostatnio rękawiczki można przekazywać przez uczniów do Szkoły w Starzynie lub złożyć w pojemniku przy ołtarzu do przyszłej niedzieli włącznie.
  8. Rekolekcje dla kobiet dotkniętych aborcją. W dniach 3-5 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku odbędą się rekolekcje "Winnica Racheli" dla kobiet dotkniętych doświadczeniem aborcji. Z gwarancją pełnej poufności można zgłosić się telefonicznie do organizatorów, zapytać o szczegóły i zapisać pod nr tel. 578 054 725
  9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini Św. Rocha od nr 17 do 35, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Parszkowa.