Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021 r.
  1. Kończymy dzisiaj rok kościelny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu.
  2. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek u ministrantów na rzecz Caritas na pomoc dla migrantów – Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dzieciom ze Szkoły Podstawowej działającej przy Centrum Klinicznym w Gdańsku poprzez przyniesione kapcie, klapki i skarpety! Akcja organizowana była przez Koło Caritas Szkoły Podstawowej w Starzynie, a dary zostały już przekazane adresatom. Bóg zapłać!
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Wszystkie rodziny zamieszkujące teren naszej parafii zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu "Zupełnie Wyjątkowy Kalendarz Adwentowy". Zapisy od przyszłej niedzieli pod wskazanym niebawem adresem mailowym lub na naszym funpage na Facebooku, a więcej informacji na temat tegorocznej formy projektu i regulaminu niebawem na naszej parafialnej stronie na Facebooku!
  5. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania dzisiaj odbiera materiały z ubiegłego spotkania, a w przyszłą niedzielę obowiązkowo uczestniczy we mszy świętej o godz. 18.00 i w katechezie po mszy świętej. System spotkań jest dwutygodniowy.
  6. Za tydzień w niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Jak co roku organizujemy mikołajki – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię do piątku 3 grudnia.
  8. Rekolekcje dla kobiet dotkniętych aborcją. W dniach 3-5 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku odbędą się rekolekcje "Winnica Racheli" dla kobiet dotkniętych doświadczeniem aborcji. Z gwarancją pełnej poufności można zgłosić się telefonicznie do organizatorów, zapytać o szczegóły i zapisać pod nr tel. 578 054 725.
  9. Prosimy o zwiększoną uwagę na przestrzeganie środków bezpieczeństwa sanitarnego: dezynfekcję rok przy wejściu do świątyni, nałożone maseczki wewnątrz kościoła zasłaniając usta i nos oraz zachowywanie nałożonej kwarantanny. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych, abyśmy mogli w zdrowiu przeżyć czas Adwentu i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
  10. Dla osób, które chciałyby pomóc osobom bezdomnym. Nasza diecezjalna Caritas organizuje zbiórkę nowych rękawiczek, które będą przeznaczone dla osób bezdomnych. Zima to trudny czas dla bezdomnych, dlatego zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Być może są tacy, którzy nie zdążyli włączyć się w akcje przynoszenia kapci dla dzieci - to dobra okazja do okazania serca. Dziękujemy już teraz. Podobnie jak ostatnio rękawiczki można przekazywać przez uczniów do Szkoły w Starzynie lub złożyć w pojemniku przy ołtarzu.
  11. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini ul. Lipowa i Św. Rocha od nr 1 do 18, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Werblinia ul. Św. Rocha od nr 17 do 35 i ul. Słonecznej.