Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021 r.
 1. Kończymy dzisiaj rok kościelny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu.
 2. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek u ministrantów na rzecz Caritas na pomoc dla migrantów – Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dzieciom ze Szkoły Podstawowej działającej przy Centrum Klinicznym w Gdańsku poprzez przyniesione kapcie, klapki i skarpety! Akcja organizowana była przez Koło Caritas Szkoły Podstawowej w Starzynie, a dary zostały już przekazane adresatom. Bóg zapłać!
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Wszystkie rodziny zamieszkujące teren naszej parafii zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu "Zupełnie Wyjątkowy Kalendarz Adwentowy". Zapisy od przyszłej niedzieli pod wskazanym niebawem adresem mailowym lub na naszym funpage na Facebooku, a więcej informacji na temat tegorocznej formy projektu i regulaminu niebawem na naszej parafialnej stronie na Facebooku!
 5. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania dzisiaj odbiera materiały z ubiegłego spotkania, a w przyszłą niedzielę obowiązkowo uczestniczy we mszy świętej o godz. 18.00 i w katechezie po mszy świętej. System spotkań jest dwutygodniowy.
 6. Za tydzień w niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Jak co roku organizujemy mikołajki – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię do piątku 3 grudnia.
 8. Rekolekcje dla kobiet dotkniętych aborcją. W dniach 3-5 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku odbędą się rekolekcje "Winnica Racheli" dla kobiet dotkniętych doświadczeniem aborcji. Z gwarancją pełnej poufności można zgłosić się telefonicznie do organizatorów, zapytać o szczegóły i zapisać pod nr tel. 578 054 725.
 9. Prosimy o zwiększoną uwagę na przestrzeganie środków bezpieczeństwa sanitarnego: dezynfekcję rok przy wejściu do świątyni, nałożone maseczki wewnątrz kościoła zasłaniając usta i nos oraz zachowywanie nałożonej kwarantanny. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych, abyśmy mogli w zdrowiu przeżyć czas Adwentu i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 10. Dla osób, które chciałyby pomóc osobom bezdomnym. Nasza diecezjalna Caritas organizuje zbiórkę nowych rękawiczek, które będą przeznaczone dla osób bezdomnych. Zima to trudny czas dla bezdomnych, dlatego zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Być może są tacy, którzy nie zdążyli włączyć się w akcje przynoszenia kapci dla dzieci - to dobra okazja do okazania serca. Dziękujemy już teraz. Podobnie jak ostatnio rękawiczki można przekazywać przez uczniów do Szkoły w Starzynie lub złożyć w pojemniku przy ołtarzu.
 11. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini ul. Lipowa i Św. Rocha od nr 1 do 18, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Werblinia ul. Św. Rocha od nr 17 do 35 i ul. Słonecznej.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…