Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 33. Niedzielę zwykłą - 14.11.2021 r.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – odpust obchodzi parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej.
 2. W przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiorka do puszek u ministrantów na rzecz Caritas na pomoc dla migrantów – Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
 4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Jak co roku organizujemy mikołajki – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię do piątku 3 grudnia.
 6. Przypominamy o dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła jak również zakładaniu maseczki.
 7. Pamiętajmy o bezpiecznym poruszaniu się na drodze i noszeniu elementów odblaskowych w porze wieczornej.
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Werblini ul. Lipowa i Św. Rocha od nr 1 do 18.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Klein, lat 82, ze Starzyńskiego Dworu – pogrzeb we środę o godz. 13.00. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…