Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 31. Niedzielę zwykłą - 31.10.2021 r.
 1. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. Przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji „Światełko Nadziei”. Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.
 2. W poniedziałek po każdej mszy świętej nasi ministranci będą rozprowadzali znicz pamięci za zmarłych kapłanów pracujących niegdyś w naszej parafii lub pochodzących z niej. Zachęcamy, aby tak oznaczony znicz zapalić na grobach naszych zmarłych z rodziny i w ten sposób włączyć się w ogólną modlitwę za zmarłych kapłanów
 3. We wtorek Dzień Zaduszny msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale.  Do 8 listopada włącznie trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej i za dusze cierpiące w czyśćcu.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. W piątek i w sobotę kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza święta dla wspólnoty ministranckiej o g. 18.00, a po niej próba liturgiczna przed sobotnią uroczystością.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję wspierającą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 90 w Gdańsku, która działa przy Centrum Klinicznym - kapcie, klapki i skarpetki dziecięce można jeszcze przynosić dzisiaj do kościoła. Bóg zapłać!
 7. W sobotę o godz. 18.00 gościć będziemy wspólnotę Gdańskiego Seminarium Duchownego wraz z ks. Biskupem Wiesławem Szlachetką – na to wydarzenie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie prosimy o obecność poczty sztandarowe i asystę procesyjną. Wcześniej, o godz. 17.30 ks. Biskup poświęci figurę cysterską w Starzyńskim Dworze – zapraszamy na to poświęcenie całą społeczność Starzyńskiego Dworu.
 8. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w sobotę 6 listopada w Rowerowym Rajdzie Piaśnickim Śladami Pomordowanych w 1939 roku w Lasach Piaśnickich Kapłanów Ziemi Puckiej. Rozpoczęcie rajdu o godz. 9.00 przed kościołem we Władysławowie, Starzyno godz. 10.00. dla wszystkich chętnych do uczestnictwa w mszy świętej w Sanktuarium Piaśnickim, a nie mogących z różnych względów wziąć udział w rajdzie, o godz. 10.35 przy kościele parafialnym w Starzynie, będzie podstawiony autokar – (przejazd bezpłatny).
 9. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz. Spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
 10. W środę zbiórka dla ministrantów po mszy świętej wieczornej.
 11. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
 12. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy również osoby wyznaczone spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 14. Dziękujemy 135 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…