Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 31. Niedzielę zwykłą - 31.10.2021 r.
  1. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. Przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji „Światełko Nadziei”. Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.
  2. W poniedziałek po każdej mszy świętej nasi ministranci będą rozprowadzali znicz pamięci za zmarłych kapłanów pracujących niegdyś w naszej parafii lub pochodzących z niej. Zachęcamy, aby tak oznaczony znicz zapalić na grobach naszych zmarłych z rodziny i w ten sposób włączyć się w ogólną modlitwę za zmarłych kapłanów
  3. We wtorek Dzień Zaduszny msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale.  Do 8 listopada włącznie trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej i za dusze cierpiące w czyśćcu.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. W piątek i w sobotę kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza święta dla wspólnoty ministranckiej o g. 18.00, a po niej próba liturgiczna przed sobotnią uroczystością.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję wspierającą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 90 w Gdańsku, która działa przy Centrum Klinicznym - kapcie, klapki i skarpetki dziecięce można jeszcze przynosić dzisiaj do kościoła. Bóg zapłać!
  7. W sobotę o godz. 18.00 gościć będziemy wspólnotę Gdańskiego Seminarium Duchownego wraz z ks. Biskupem Wiesławem Szlachetką – na to wydarzenie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie prosimy o obecność poczty sztandarowe i asystę procesyjną. Wcześniej, o godz. 17.30 ks. Biskup poświęci figurę cysterską w Starzyńskim Dworze – zapraszamy na to poświęcenie całą społeczność Starzyńskiego Dworu.
  8. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w sobotę 6 listopada w Rowerowym Rajdzie Piaśnickim Śladami Pomordowanych w 1939 roku w Lasach Piaśnickich Kapłanów Ziemi Puckiej. Rozpoczęcie rajdu o godz. 9.00 przed kościołem we Władysławowie, Starzyno godz. 10.00. dla wszystkich chętnych do uczestnictwa w mszy świętej w Sanktuarium Piaśnickim, a nie mogących z różnych względów wziąć udział w rajdzie, o godz. 10.35 przy kościele parafialnym w Starzynie, będzie podstawiony autokar – (przejazd bezpłatny).
  9. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz. Spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
  10. W środę zbiórka dla ministrantów po mszy świętej wieczornej.
  11. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
  12. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy również osoby wyznaczone spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  14. Dziękujemy 135 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.