Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 30. Niedzielę zwykłą - 24.10.2021 r.
 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Przy wyjściu można zabrać obrazek z modlitwą w intencji misjonarzy pracujących w różnych krajach polecając szczególnie kapłanów zarówno z naszej parafii jak i całej diecezji.
 2. W sobotę 6 listopada o godz. 18.00 gościć będziemy wspólnotę Gdańskiego Seminarium Duchownego wraz z ks. biskupem Wiesławem Szlachetką – na to wydarzenie zapraszamy wszystkich parafian.
 3. W środę zbiórka dla ministrantów po mszy świętej wieczornej.
 4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomu-nijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
 5. W przyszłym tygodniu przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy, aby w przyszłą niedzielę poprzedzającą uroczystość wszystkie dzieci przybyły do kościoła na g. 12.00 przebrane za dowolną postać świętego lub świętej. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc - na najpiękniejsze kreacje czekają piękne nagrody! Po mszy świętej zaprezentujemy przygotowane stroje
 6. Szkolne Koło Caritas w Starzynie organizuje wsparcie dla Szkoły Podstawowej nr 90 w Gdańsku, która działa na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie uczą się mali pacjenci gdańskiego szpitala. Do końca października można przynosić kapcie, klapki i skarpety w różnych rozmiarach, które podarujemy małym pacjentom szpitala. Dary można przynosić do kosza w kościele lub do Szkoły Podstawowej w Starzynie do opiekunów Szkolnego Koła Caritas (np. za pośrednictwem dzieci). Za każde dobro - Bóg zapłać!
 7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy również osoby wyznaczone spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 9. Dziękujemy 132 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…