Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 29. Niedzielę zwykłą - 17.10.2021 r.
 1. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. Przemysław Kalicki – proboszcz parafii w Przejazdowie – kolekta przeznaczona jest na pomoc w budowie kościoła.
 2. Dziękujemy za ofiary na rzecz Fundacji Jana Pawła II w kwocie 1212 zł.
 3. Dzisiaj spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: o godz. 18.00 msza święta, a po niej katecheza
 4. Zbiórka dla ministrantów w środę po mszy świętej o godz. 18.00.
 5. W piątek 22 października obchodzimy wspomnienie Św. Jana Pawła II – zapraszamy na różaniec i mszę świętą w tym dniu.
 6. Pielgrzymi udający się do Lichenia spotykają się w sobotę najpóźniej o godz. 5.20 przy kościele. Powrót około godz. 23.00. Na trasie przewidziany jest posiłek obiadowy i prowiant kolacyjny.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze rolników w cenie 30 zł. U ministrantów zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie na zakończenie mszy świętych.
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy również osoby wyznaczone spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 10. Dziękujemy 128 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Faustynę nienarodzone dziecko i śp. Kazimierza Klebba lat 86 z Kłanina. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…