Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 28. Niedzielę zwykłą - 10.10.2021 r.
  1. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosi ks. Przemysław Kalicki – proboszcz parafii w Przejazdowie – kolekta przeznaczona będzie na pomoc w budowie kościoła.
  2. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się! Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Jana Pawła II, wspierającej dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
  3. We środę ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Sulicic i Starzyńskiego Dworu. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  4. W tym tygodniu nie będzie zbiórki ministranckiej.
  5. We czwartek o godz. 17.00 msza święta w intencji zmarłych nauczycieli ze Starzyna
  6. Trwa miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
  7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
  8. W sobotę o godz. 8.30 na plebanii spotkanie dla scholki parafialnej.
  9. W najbliższą sobotę, 16 października, o g. 10.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy sadzeniu żonkili na naszym parafialnym Polu Nadziei, które ma wspierać hospicjum.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia-Sanktuarium św. Jana Pawła II i Lichenia -Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Wyjazd 23 października w godzinach porannych, powrót ok. 23.00. Koszt 140 zł: przejazd, posiłek na trasie, przewodnicy.
  11. Młodzież od klas 8 wzwyż ks. Krzysztof zaprasza na wspólny wyjazd na Wieczór Modlitwy Młodych, który w tym miesiącu odbędzie się w Żukowie. Wyjazd o godz. 18.30 spod kościoła. Koszt 15 zł. Osoby, które chciałyby uczestniczyć prosimy     o zabranie z plebanii formularza zgody i dostarczenie do piątku. Powrót ok. godz. 1.00.
  12. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze rolników w cenie 30 zł. U ministrantów zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie na zakończenie mszy świętych.
  13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy   również osoby wyznaczone spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  14. Dziękujemy 113 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
  15. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mieczysława Buję, lat 60 ze Starzyna. R.I.P.