Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 27. Niedzielę zwykłą - 03.10.2021 r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci Św. Michała Archanioła i uroczystości bierzmowania.
 2. Dzisiaj o godz. 13.30 w Kłaninie przy świetlicy msza święta dziękczynna i dożynkowa za zebrane plony, w intencji gospodarzy i mieszkańców Kłanina.
 3. W piątek rozpoczął się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
 4. W czwartek obchodzimy uroczystość MB Różańcowej – patronalne święto Żywego Różańca – na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Róże Różańcowe wraz ze sztandarami – w czasie tej mszy świętej poświęcimy różańce dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca msza święta wspólnotowa dla ministrantów o godz. 18.00. Tego dnia podsumowanie punktów za miniony miesiąc. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za kapłanów
 6. Za tydzień w niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się! Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Jana Pawła II, wspierającej dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
 8. W sobotę o godz. 8.30 na plebanii spotkanie dla scholki parafialnej.
 9. Wzorem ubiegłego roku chcemy kontynuować Pola Nadziei - akcję wspierającą hospicja. Kto chciałby dołożyć swoje cebulki kwiatowe żonkila może je przynieść na plebanię do 10 października. Wspólne sadzenie kwiatów jest przewidziane na 16 października.
 10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze rolników w cenie 30 zł. U ministrantów zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie na zakończenie mszy świętych.
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną państwu Dettlaff i Albeckim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy osoby wyznaczone spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 12. Dziękujemy 103 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
 13. W sobotę 6 listopada w czasie mszy świętej o godz. 12.00 gościć będziemy Gdańskie Seminarium Duchowne w związku z obrzędem kandydatury do diakonatu której udzieli biskup Wiesław Szlachetka.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Miotk, lat 58 z Kłanina i śp. Annę Elwart, lat 86 ze Starzyńskiego Dworu – jej pogrzeb jutro o godz. 10.00. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…