Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 27. Niedzielę zwykłą - 03.10.2021 r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci Św. Michała Archanioła i uroczystości bierzmowania.
  2. Dzisiaj o godz. 13.30 w Kłaninie przy świetlicy msza święta dziękczynna i dożynkowa za zebrane plony, w intencji gospodarzy i mieszkańców Kłanina.
  3. W piątek rozpoczął się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
  4. W czwartek obchodzimy uroczystość MB Różańcowej – patronalne święto Żywego Różańca – na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Róże Różańcowe wraz ze sztandarami – w czasie tej mszy świętej poświęcimy różańce dzieci pierwszokomunijnych.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca msza święta wspólnotowa dla ministrantów o godz. 18.00. Tego dnia podsumowanie punktów za miniony miesiąc. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za kapłanów
  6. Za tydzień w niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się! Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Jana Pawła II, wspierającej dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
  7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
  8. W sobotę o godz. 8.30 na plebanii spotkanie dla scholki parafialnej.
  9. Wzorem ubiegłego roku chcemy kontynuować Pola Nadziei - akcję wspierającą hospicja. Kto chciałby dołożyć swoje cebulki kwiatowe żonkila może je przynieść na plebanię do 10 października. Wspólne sadzenie kwiatów jest przewidziane na 16 października.
  10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze rolników w cenie 30 zł. U ministrantów zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie na zakończenie mszy świętych.
  11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną państwu Dettlaff i Albeckim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy osoby wyznaczone spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  12. Dziękujemy 103 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
  13. W sobotę 6 listopada w czasie mszy świętej o godz. 12.00 gościć będziemy Gdańskie Seminarium Duchowne w związku z obrzędem kandydatury do diakonatu której udzieli biskup Wiesław Szlachetka.
  14. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Miotk, lat 58 z Kłanina i śp. Annę Elwart, lat 86 ze Starzyńskiego Dworu – jej pogrzeb jutro o godz. 10.00. R.I.P.