Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła - 26.09.2021 r.
 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Michała Archanioła - sumie odpustowej o godz. 12.00, przewodniczy ks. Marian Dettlaff proboszcz parafii pw. św. Leona z Wejherowa w asyście feretronu i sztandarów różańcowych.
 2. W piątek rozpoczyna się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź święta w o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 doroczna msza święta w Sanktuarium w Lasach Piaśnickich pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy.
 5. Wzorem ubiegłego roku chcemy kontynuować Pola Nadziei - akcję wspierającą hospicja. Kto chciałby dołożyć swoje cebulki kwiatowe żonkila może je przynieść na plebanię do 10 października. Wspólne sadzenie kwiatów jest przewidziane na 16 października
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 13.30 w Kłaninie msza święta dziękczynna i dożynkowa za zebrane plony – zapraszamy wszystkich gospodarzy naszej parafii i społeczność kłaninską.
 7. Ks. Krzysztof zaprasza chętne małżeństwa katolickie do włączenia się we wspólnotę Domowego Kościoła - wspólnotę, która poprzez formację i modlitwę pogłębia więź małżeńską i rodzinną. Bliższe informację w kolejną niedzielę i na stronie internetowej
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze rolników w cenie 30 zł.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
 10. W sobotę o godz. 8.30 na plebanii spotkanie dla scholki parafialnej.
 11. Spotkanie młodzieży, która rozpoczyna przygotowania do bierzmowania w niedzielę, 3 października. Młodzież uczestniczy we mszy św. o g. 18.00, a potem spotkanie. Aby zapisać się do grupy należy pobrać na plebanii kartę zgłoszeniową i złożyć ją do przyszłej niedzieli.
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Dettlaff i Albeckich.
 13. Dziękujemy 100 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
 14. Z okazji uroczystości odpustowej Św. Michała Archanioła składamy naszym parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa, Bożej mocy i opieki naszego Patrona.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jerzego Kunc, lat 83 ze Starzyna, śp. Krystynę Bradtke, lat 74 ze Starzyńskiego Dworu i śp. Magdalenę Gaffke, lat 87 ze Starzyna. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…