Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła - 26.09.2021 r.
  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Michała Archanioła - sumie odpustowej o godz. 12.00, przewodniczy ks. Marian Dettlaff proboszcz parafii pw. św. Leona z Wejherowa w asyście feretronu i sztandarów różańcowych.
  2. W piątek rozpoczyna się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź święta w o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 doroczna msza święta w Sanktuarium w Lasach Piaśnickich pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy.
  5. Wzorem ubiegłego roku chcemy kontynuować Pola Nadziei - akcję wspierającą hospicja. Kto chciałby dołożyć swoje cebulki kwiatowe żonkila może je przynieść na plebanię do 10 października. Wspólne sadzenie kwiatów jest przewidziane na 16 października
  6. Za tydzień w niedzielę o godz. 13.30 w Kłaninie msza święta dziękczynna i dożynkowa za zebrane plony – zapraszamy wszystkich gospodarzy naszej parafii i społeczność kłaninską.
  7. Ks. Krzysztof zaprasza chętne małżeństwa katolickie do włączenia się we wspólnotę Domowego Kościoła - wspólnotę, która poprzez formację i modlitwę pogłębia więź małżeńską i rodzinną. Bliższe informację w kolejną niedzielę i na stronie internetowej
  8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze rolników w cenie 30 zł.
  9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
  10. W sobotę o godz. 8.30 na plebanii spotkanie dla scholki parafialnej.
  11. Spotkanie młodzieży, która rozpoczyna przygotowania do bierzmowania w niedzielę, 3 października. Młodzież uczestniczy we mszy św. o g. 18.00, a potem spotkanie. Aby zapisać się do grupy należy pobrać na plebanii kartę zgłoszeniową i złożyć ją do przyszłej niedzieli.
  12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Dettlaff i Albeckich.
  13. Dziękujemy 100 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
  14. Z okazji uroczystości odpustowej Św. Michała Archanioła składamy naszym parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa, Bożej mocy i opieki naszego Patrona.
  15. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jerzego Kunc, lat 83 ze Starzyna, śp. Krystynę Bradtke, lat 74 ze Starzyńskiego Dworu i śp. Magdalenę Gaffke, lat 87 ze Starzyna. R.I.P.