Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 23. Niedzielę zwykłą
 1. Dzisiaj około godz. 15.00 powróci piesza pielgrzymka z Sanktuarium w Swarzewie.
 2. Spotkanie dla młodzieży, która w tym miesiącu ma przyjąć sakrament bierzmowania dzisiaj po mszy św. o g. 18.00, natomiast spotkanie dla rodziców w poniedziałek, 13 września, po mszy św. o g. 18.00.
 3. Zbiórka dla ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty ministranckiej w środę po mszy świętej wieczornej na plebanii.
 4. Młodzież, która w tym roku rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania (klasy 8) ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w piątek, 10 września o g. 18.45 w kościele.
 5. Pielgrzymka do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego wyrusza w sobotę spod kościoła. Pielgrzymów prosimy o przybycie najpóźniej o g. 6.20. Proszę zabrać coś na drugie śniadanie - na trasie przewidziany jest obiad, a wieczorem prowiant kolacyjny. Osoby, które nie opłaciły wyjazdu prosimy o dokonanie tego w dniu dzisiejszym jako potwierdzenie udziału. Powrót z pielgrzymki około g. 22.30.
 6. W przyszłą niedzielę we mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 udział weźmie Orkiestra Dęta Gminy Łęczyce.
 7. Poświęcenie przyborów szkolnych, szczególnie dla dzieci z oddziałów 0 i klas 1 w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o g. 8.30 w Werblini i o g. 12.00 w Starzynie.
 8. Rodziców, którzy chcieliby zaopatrzyć się w podręczniki do religii na plebanii parafialnej bardzo prosimy o zgłoszenie tego do wychowawców w szkole do poniedziałku. Książki będą do odbioru najpewniej od piątku na plebanii.
 9. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież od 7 klasy wzwyż na wspólny wyjazd na Wieczór Modlitwy Młodych do Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku w piątek, 17 września. Wyjazd o g. 18.30, udział w programie spotkania i powrót ok. g. 1 w nocy. Młodzież niepełnoletnia musi posiadać pisemną zgodę rodziców. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie. Bliższe informacje u ks. Krzysztofa oraz na stronie parafialnej na Facebooku.
 10. Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci naszego Patrona Św. Michała Archanioła odbędą się tradycyjnie za trzy tygodnie – w ostatnią niedzielę września. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Maria Dettlaff – proboszcz parafii Św. Leona z Wejherowa. Tegoroczny odpust połączony będzie z obchodami 10-cio przedszkola Pod Aniołami – z tej okazji w godz. od 11.00 do 13.00 na placu plebanijnym odbędzie się festyn dla dzieci.
 11. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 12. Zapowiedzi przedślubne:

I-sza: Rafał Mieczysław Albecki z par. Krokowa i Sandra Irena Dettlaff z par. Starzyno.

 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w piątek po mszy porannej prosimy państwa Grochowiak i Biecke.
 2. Dziękujemy 75 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu. Dziękujemy za prace przy kapliczce Św. Antoniego na Głuszewie.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Alfonsa Labudda, lat 79 ze Sulicic. Dobry Jezu a nasz Panie…
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…