Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 22. Niedzielę zwykłą
  1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przed pierwszą komunią świętą, a po mszy o godz. 12.00                        dla młodzieży która rozpocznie przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. W piątek i w sobotę kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza św. dla wspólnoty ministranckiej o g. 18.00 z podsumowaniem wakacji, a po niej spotkanie na plebanii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o powołania i za kapłanów szczególnie rodziny kapłanów pochodzących z naszej parafii.
  4. W sobotę o godz. 10.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami, wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii. O godz. 14.00 msza święta na placu w Sanktuarium, a o godz. 15.00 możliwość powrotu autokarami – cena 7 złotych. W niedzielę o godz. 8.50 autokar zabierze osoby chętne z Werblini, a o godz. 9.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po sumie odpustowej pielgrzymka około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na plakatach w gablotach ogłoszeń. W sobotę o 21.00 msza święta Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
  5. W środę rozpoczęcie roku szkolnego - msze święte: w Starzynie o g. 7.30 i w Werblini o godz. 8.15.
  6. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.
  7. Przypominamy o rocznicach przypadających w tym tygodniu: 31 sierpnia – rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, a 1 września – kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Polecamy w modlitwie wszystkich, którzy polegli i cierpieli w obronie naszej ojczyzny.
  8. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania przez ubiegły rok na spotkanie do kościoła w przyszłą niedzielę, 5 września, po mszy świętej o godz. 18.00.
  9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy               za sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną państwu Dietrich i Badziong, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w piątek po mszy wieczornej prosimy wyznaczone osoby spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  11. Dziękujemy 61 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.