Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 19 Niedzielę zwykłą

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 sierpień 2021

XIX Zwykła

 

 1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
 2. W piątek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Kłanina. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja  z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 3. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00.          O godz. 13.15 zaś poświęcenie nowej świetlicy w Kłaninie. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci Matki Boskiej.
 4. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 5. Zapowiedzi przedślubne:

I-sza: Patryk Szomburg z par. Starzyno i Katarzyna Darul z par. Krokowa.

 1. Gmina Puck informuje że do 30 września 2021r trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkań. Najbezpieczniejszą formą spisania się jest samospis poprzez aplikację ma stronie www.spis.gov.pl. Ponadto, jeżeli do tej pory nie spisali się Państwo prze Internet, skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy – dzwoniąc z numeru 22 279 99 99 lub 22 828 88 88. Oprócz tego, rachmistrzowie mogą odwiedzić Państwa w domach. Pamiętajmy – udział w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.
 2. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini ul. Kościelnej i Nowej,  a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Werblini ul. Kaszubska od nr 1 do 25.
 3. Dziękujemy 26 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisławę Asmus, lat 90 ze Starzyna i śp. Danutę Stefanowską, lat 67 ze Starzyna. Dobry Jezu i nasz Panie…
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…