Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 21 Niedzielę zwykłą

22 sierpień 2021

XXI Niedziela zwykła

1. We czwartek uroczystość MB Częstochowskiej – msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich Narodu o godz. 7.00 i 18.00 w Starzynie i o godz. 17.00 w Werblini.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przed pierwszą komunią świętą, a po mszy o godz. 12.00 dla młodzieży która rozpocznie przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  3. Ministrantów ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w środę, 25 sierpnia: o g. 18.00 wspólna msza święta, a po niej spotkanie w salce na plebanii. Na to spotkanie zapraszamy też chłopców, którzy chcieliby dołączyć  do grupy ministranckiej.
  4. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania przez ubiegły rok na spotkanie do kościoła w niedzielę, 5 września, po mszy świętej o g. 18.00.
  5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  6. Ze względu na coraz krótsze dni zwracamy się z przypomnieniem i apelem o obowiązku posiadania odblaskowych elementów w czasie poruszania się wieczorem po poboczach drogi zarówno pieszo jak i korzystając z rowerów. Zadbajmy przez to o bezpieczeństwo swoje i innych.

III-cia: Patryk Szomburg z par. Starzyno i Katarzyna Darul z par. Krokowa.

1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini ul. Kaszubskiej od nr 27 do 35,  a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w piątek po mszy porannej prosimy państwa Dietrich i Badziong.
  2. Dziękujemy 48 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu. Bóg zapłać mieszkańcom Karwaszewa za odnowienie pomnika śp. Jana i Anny Karwaszów. Serdecznie dziękujemy za wykonane prace malarskie przy kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.