Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 21 Niedzielę zwykłą

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 sierpień 2021

XXI Niedziela zwykła

 1. We czwartek uroczystość MB Częstochowskiej – msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich Narodu o godz. 7.00 i 18.00 w Starzynie i o godz. 17.00 w Werblini.
 2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przed pierwszą komunią świętą, a po mszy o godz. 12.00 dla młodzieży która rozpocznie przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 3. Ministrantów ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w środę, 25 sierpnia: o g. 18.00 wspólna msza święta, a po niej spotkanie w salce na plebanii. Na to spotkanie zapraszamy też chłopców, którzy chcieliby dołączyć  do grupy ministranckiej.
 4. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania przez ubiegły rok na spotkanie do kościoła w niedzielę, 5 września, po mszy świętej o g. 18.00.
 5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 6. Ze względu na coraz krótsze dni zwracamy się z przypomnieniem i apelem o obowiązku posiadania odblaskowych elementów w czasie poruszania się wieczorem po poboczach drogi zarówno pieszo jak i korzystając z rowerów. Zadbajmy przez to o bezpieczeństwo swoje i innych.
 7. Zapowiedzi przedślubne:

III-cia: Patryk Szomburg z par. Starzyno i Katarzyna Darul z par. Krokowa.

 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini ul. Kaszubskiej od nr 27 do 35,  a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w piątek po mszy porannej prosimy państwa Dietrich i Badziong.
 2. Dziękujemy 48 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu. Bóg zapłać mieszkańcom Karwaszewa za odnowienie pomnika śp. Jana i Anny Karwaszów. Serdecznie dziękujemy za wykonane prace malarskie przy kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…