Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowzięcia NMP

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 sierpień 2021

WNIEBOWZIĘCIE NMP

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
 2. Jutro Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 8.30.
 3. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 4. Rodziców dzieci klas 0-3 informujemy, że będzie możliwość zakupu podręczników na plebanii we wrześniu po sporządzeniu listy klasowej. Dla chętnych starszych klas również będzie możliwość uzupełnienia brakujących książek.
 5. Zapowiedzi przedślubne:

II-ga: Patryk Szomburg z par. Starzyno i Katarzyna Darul z par. Krokowa.

 1. Dnia 21 sierpnia 2021r w sobotę o godz. 15.00 Sołtys i Rada Sołecka Starzyna zapraszają na festyn rodzinny na boisko przy ul. Głuszewskiej. W programie: konkursy, dmuchańce, mecz towarzyski, kiełbaski z grilla, bufet i zabawa do rana z kapelą „Manijoce”.
 2. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini ul. Kaszubskiej od nr 1 do 25,  a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Werblini ul. Kaszubska od nr 27 do 35.
 3. Dziękujemy 40 rodzinom za ofiary na rzecz bocznych ołtarzy, podstaw pod feretrony i prace na cmentarzu.

 

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…