Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą - 25.07.2021 r.
 1. Dzisiaj dzień św. Jakuba i Krzysztofa Patronów kierowców, pielgrzymów i podróżujących - po mszach świętych poświęcenie samochodów i innych pojazdów przy głównej bramie na plac kościelny – część kolekty przeznaczymy na pomoc na środki transportu dla misjonarzy.
   
 2. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 3. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Adam Biecke i Aleksandra Grochowiak z par. Starzyno.
  • III-cia: Tomasz Michał Badziong i Agata Dietrich z par. Starzyno.
    
 4. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini ul. Spokojnej i Kwiatowej, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Werblini ul. Jabłoniowej i Szkolnej. Dziękujemy Męskiej Róży Żywego Różańca za ufundowanie renowacji figury św. Józefa. Również podziękowanie dla ofiarodawców obrazu św. Benedykta przywiezionego z Monte Casino.
   
 5. Jak co roku pragniemy zrealizować kolejne inwestycje w kościele – w tym roku najpierw boczne ołtarze, następnie podstawy pod feretrony oraz dalsze prace na cmentarzu. Prosimy jak co roku o ofiary od poszczególnych rodzin na kolektę bądź w biurze parafialnym. Bóg zapłać.

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…