Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą - 18.07.2021 r.
  1. Dzisiaj udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości odpustu rybackiego do Sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30.

2. W czwartek o godz. 7.30 wyjazd na pielgrzymkę dla dzieci pierwszokomunijnych z bieżącego i ubiegłego roku – zapisy i informacje w biurze parafialnym.

3. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok 2022 – szczególnie prosimy o rezerwowanie mszy ślubnych, jubileuszowych, rocznicowych i gregoriańskich oraz zgłaszanie wypominek rocznych.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 6.00 wyrusza z Helu - Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.

5. Za tydzień w niedzielę dzień św. Jakuba i Krzysztofa Patronów kierowców, pielgrzymów i podróżujących - po mszach świętych poświęcenie samochodów i innych pojazdów – część kolekty przeznaczymy na pomoc na środki transportu dla misjonarzy.

6. Biskup Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii w sobotę 25 września o godz. 18.00 w wigilię odpustu parafialnego ku czci Św. Michała Archanioła.

7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
    • I-sza: Adam Biecke i Aleksandra Grochowiak z par. Starzyno.
    • II-ga: Tomasz Michał Badziong i Agata Dietrich z par. Starzyno.
    • III-cia: Wojciech Dudek z par. Starzyno i Agnieszka Szczepaniuk z par. Puck Fara.

9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Werblini ul. Żarnowiecka, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Werblini ul. Spokojna i Kwiatowa.

10. Jak co roku pragniemy zrealizować kolejne inwestycje w kościele – w tym roku najpierw boczne ołtarze, następnie podstawy pod feretrony oraz dalsze prace na cmentarzu. Prosimy jak co roku o ofiary od poszczególnych rodzin na kolektę bądź w biurze parafialnym. Bóg zapłać.