Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę zwykłą - 04.07.2021 r.
 1. Miesiąc lipiec to w tradycji modlitewnej Kościoła miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy do codziennej prywatnej modlitwy litanią, która można znaleźć w dzisiejszym numerze naszego biuletynu. W biuletynie również krótka historia kultu Krwi Chrystusa.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego – spotkania różańcowe w Starzyńskim Dworze i w Połchówku, a za tydzień zaś w Kłaninie, w Starzenie i w Werblini.
   
 3. W okresie wakacyjnym dyżury ministranckie i punktacja nieprzerwanie funkcjonują. Dziękując za pomoc chłopców w roku szkolnym zachęcamy do gorliwości również w miesiącach wakacyjnych. Za pomoc dziękujemy również rodzicom naszych ministrantów.
   
 4. W miesiącach lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.00.
   
 5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Wojciech Dudek z par. Starzyno i Agnieszka Szczepaniuk z par. Puck Fara.
  • II-ga: Łukasz Rafał Śmielewski i Julia Zielke z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy p. Dettlaff i Muttke przed uroczystością ślubną.
   
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Izydora Littwin, lat 70 ze Sulicic. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…