Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą - 20.06.2021 r.
 1. Dzisiaj gościmy kleryka Pawła z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta na rzecz seminarium.
   
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 3. Msze święte na z okazji zakończenia roku szkolnego w czwartek o godz. 11.00 klasy ósme, w piątek o godz. 8.00 pozostałe klasy 0 – 7 ze Starzyna.
   
 4. W piątek po mszy świętej wieczornej spotkanie dla ministrantów przy ognisku.
   
 5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
   
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom młodzieży bierzmowanej, a w tym tygodniu o sprzątanie przed uroczystością ślubną prosimy p. Domachowskich i Styn.
   
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na wywóz śmieci z cmentarza na zakończenie II kwartału – Bóg zapłać
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…