Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 16.05.2021 r.
 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za tydzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
   
 2. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy w naszych domach.
   
 3. Pielgrzymka do Wejherowa na uroczystości Trójcy Przenajświętszej będzie miała miejsce w sobotę 29 maja po mszy świętej porannej i będzie miała charakter rowerowy.
   
 4. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla wszystkich ministrantów w kościele.
   
 5. W przyszłą niedzielę o g. 19.00 spotkanie w kościele dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
   
 6. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialny są jeszcze do nabycia książki o Słudze Bożym Biskupie Konstantynie Dominiku.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Patryk Zbigniew Lewandowski z par. NMP Królowej Polski Wejherowo i Ewa Muza z par. Starzyno.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy wieczornej prosimy również rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
   
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Albina Kirkowskiego, lat 72 ze Starzyna. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…