Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną - 02.05.2021 r.
  1. Jutro uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych – odpust obchodzi parafia w Tyłowie.

2. Dzisiaj zakończyła się tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w Kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przebieg tego wydarzenia, wszystkim, którzy zgłosili się jako "stróże Najświętszego Sakramentu" i wszystkim, którzy ofiarowali swoją modlitwę będąc na modlitwie w kościele.

3. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Hospicjum Stacjonarnego i Domowego w Pucku.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, a w sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

5. W przyszłą niedzielę zaprezentowana zostanie w naszej parafii książka o Słudze Bożym Biskupie Konstantynie Dominiku przez kleryka Wojciecha Zielke – jednego ze współautorów publikacji. Koszt 10 zł.

6. Rozpoczął się maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy w naszych domach.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie.

8. W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza święta dla ministrantów o g. 18.00 z podsumowaniem punktów za miesiąc kwiecień, a po mszy spotkanie w kościele.

9. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 15.00 (gr I), 15.30 (II), 16.00 (III), 16.30 (IV), 17.00 (V).

10. Dzisiaj młodzież odbiera materiały ze spotkania, a w przyszłą niedzielę spotkanie online o g. 19.30.

11. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
    • I-sza: Patryk Zbigniew Lewandowski z par. NMP Królowej Polski Wejherowo i Ewa Muza z par. Starzyno.
    • III-cia: Michał Edmund Styn z par. Puck Fara i Agnieszka Anna Domachowskaz par. Starzyno.

13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyńskiego Dworu z ul. Długiej od nr 81 do 105, oraz ul. Krótkiej i Parkowej a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Graniczna.