Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną - 02.05.2021 r.
 1. Jutro uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych – odpust obchodzi parafia w Tyłowie.
   
 2. Dzisiaj zakończyła się tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w Kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przebieg tego wydarzenia, wszystkim, którzy zgłosili się jako "stróże Najświętszego Sakramentu" i wszystkim, którzy ofiarowali swoją modlitwę będąc na modlitwie w kościele.
   
 3. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Hospicjum Stacjonarnego i Domowego w Pucku.
   
 4. We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, a w sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
   
 5. W przyszłą niedzielę zaprezentowana zostanie w naszej parafii książka o Słudze Bożym Biskupie Konstantynie Dominiku przez kleryka Wojciecha Zielke – jednego ze współautorów publikacji. Koszt 10 zł.
   
 6. Rozpoczął się maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy w naszych domach.
   
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie.
   
 8. W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza święta dla ministrantów o g. 18.00 z podsumowaniem punktów za miesiąc kwiecień, a po mszy spotkanie w kościele.
   
 9. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 15.00 (gr I), 15.30 (II), 16.00 (III), 16.30 (IV), 17.00 (V).
   
 10. Dzisiaj młodzież odbiera materiały ze spotkania, a w przyszłą niedzielę spotkanie online o g. 19.30.
   
 11. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 12. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Patryk Zbigniew Lewandowski z par. NMP Królowej Polski Wejherowo i Ewa Muza z par. Starzyno.
  • III-cia: Michał Edmund Styn z par. Puck Fara i Agnieszka Anna Domachowskaz par. Starzyno.
    
 13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyńskiego Dworu z ul. Długiej od nr 81 do 105, oraz ul. Krótkiej i Parkowej a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Graniczna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…