Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną - 25.04.2021 r.
  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Można włączyć się w akcje rocznej modlitwy za jednego kleryka naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego zabierając przy wyjściu kartonik z jego imieniem. Zobowiązanie modlitewne trwa do kolejnej Niedzieli Dobrego Pasterza.

2. Dzisiaj po mszy świętej wieczornej rozpoczyna się również tygodniowa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie dzień i noc do przyszłej niedzieli do godz. 7.00. Zachęcamy do przyjścia na indywidualną modlitwę. Kto chciałby zostać "Stróżem Najświętszego Sakramentu" deklarując obecność o wybranej godzinie i zapewnić w ten sposób opiekę dla Eucharystii może to zrobić zapisując się na listę (dostępna w internecie lub w biurze). O trwającej adoracji będą przypominać nam wieczorem zapalone przy kościele pochodnie.

3. Dzisiaj po mszy świętej w ramach akcji "Pola nadziei" można wesprzeć ofiarą potrzeby hospicjum.

4. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy w naszych domach.

5. W najbliższą sobotę o godz. 20.30 w Werblini klerycy z Gdańskiego Seminarium Duchownego poprowadzą Nabożeństwo Majowe i Apel Jasnogórski.

6. Spotkania dla dzieci pierwszokomu-nijnych we wtorek o godz. 15.00 (gr I), 15.30 (II), 16.00 (III), 16.30 (IV), 17. (V).

7. Do chorych z sakramentami świętymi ks. Krzysztof uda się w sobotę 1-go maja, a ks. Jan w piątek 7-go maja.

8. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla wszystkich ministrantów przy kościele i wspólny mecz w piłkę nożną na boisku.

9.  Spotkanie w formie online dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj o g. 19.30. W przyszłą niedzielę młodzież odbiera materiały. Młodzież zapisuje się osobiście na adorację o wybranej godzinie w tygodniu w grupach maksymalnie 4-osobowych.

10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

• II-ga: Michał Edmund Styn z par. Puck Fara i Agnieszka Anna Domachowska z par. Starzyno.

12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyńskiego Dworu z ul. Długiej od nr 1 do 35 a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Długiej od nr 81 do 105, oraz ul. Krótkiej i Parkowej