Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną - 25.04.2021 r.
 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Można włączyć się w akcje rocznej modlitwy za jednego kleryka naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego zabierając przy wyjściu kartonik z jego imieniem. Zobowiązanie modlitewne trwa do kolejnej Niedzieli Dobrego Pasterza.
   
 2. Dzisiaj po mszy świętej wieczornej rozpoczyna się również tygodniowa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie dzień i noc do przyszłej niedzieli do godz. 7.00. Zachęcamy do przyjścia na indywidualną modlitwę. Kto chciałby zostać "Stróżem Najświętszego Sakramentu" deklarując obecność o wybranej godzinie i zapewnić w ten sposób opiekę dla Eucharystii może to zrobić zapisując się na listę (dostępna w internecie lub w biurze). O trwającej adoracji będą przypominać nam wieczorem zapalone przy kościele pochodnie.
   
 3. Dzisiaj po mszy świętej w ramach akcji "Pola nadziei" można wesprzeć ofiarą potrzeby hospicjum.
   
 4. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy w naszych domach.
   
 5. W najbliższą sobotę o godz. 20.30 w Werblini klerycy z Gdańskiego Seminarium Duchownego poprowadzą Nabożeństwo Majowe i Apel Jasnogórski.
   
 6. Spotkania dla dzieci pierwszokomu-nijnych we wtorek o godz. 15.00 (gr I), 15.30 (II), 16.00 (III), 16.30 (IV), 17. (V).
   
 7. Do chorych z sakramentami świętymi ks. Krzysztof uda się w sobotę 1-go maja, a ks. Jan w piątek 7-go maja.
   
 8. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla wszystkich ministrantów przy kościele i wspólny mecz w piłkę nożną na boisku.
   
 9.  Spotkanie w formie online dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj o g. 19.30. W przyszłą niedzielę młodzież odbiera materiały. Młodzież zapisuje się osobiście na adorację o wybranej godzinie w tygodniu w grupach maksymalnie 4-osobowych.
   
 10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Michał Edmund Styn z par. Puck Fara i Agnieszka Anna Domachowska z par. Starzyno.
    
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyńskiego Dworu z ul. Długiej od nr 1 do 35 a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Długiej od nr 81 do 105, oraz ul. Krótkiej i Parkowej
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…