Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną - 18.04.2021 r.
 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy do sięgnięcia w tym czasie do Pisma Świętego w naszych domach. W piątek na g. 19.30 zapraszamy na prowadzoną adorację z modlitwą słowem Bożym.
   
 2. W ubiegłą niedzielę zabraliśmy na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej 671 zł.
   
 3. W poniedziałek przypada rocznica wyboru na papieża Benedykta XVI-obecnego papieża seniora. Pamiętajmy w modlitwie.
   
 4. W przyszłą niedzielę przypada tzw. Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. W tę niedzielę będzie można włączyć się w modlitewną akcję duchowej opieki nad jednym klerykiem naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego, którego imię będzie wypisane na przygotowanych kartonikach. Karteczki z imieniem będzie można zabrać po każdej mszy świętej.
   
 5. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 16.15 (gr I), 16.30 (II), 16.45 (III), 17.00 (IV), 17.15 (V).
   
 6. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla ministrantów w kościele.
   
 7. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika - głównego patrona Polski oraz patrona Archidiecezji Gdańskiej. Okolicznościowe nabożeństwo po mszy świętej wieczornej. W związku z przypadającą uroczystością nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   
 8. W niedzielę, 25 kwietnia, już po raz 19. organizowana będzie akcja Pola Nadziei, czyli akcja propagująca idee opieki hospicyjnej i niesienia wolontaryjnej pomocy innym. Po mszy świętej będzie można wesprzeć potrzeby hospicjum datkiem złożonym do puszki.
   
 9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Michał Edmund Styn z par. Puck Fara i Agnieszka Anna Domachowska z par. Starzyno.
  • III-cia: Krzysztof Brunon Lachs z par. Mechowo i Magdalena Honorata Budziszz par. Starzyno.
  • III-cia: Aleksander Jan Bernacki z par. Mrzezino i Aleksandra Anna Lietzau z par. Starzyno.
    
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyńskiego Dworu z ul. Brzozowej a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Długiej od nr 1 do 35. Serdecznie dziękujemy panom Danielowi i Gerardowi Poglettke za prace budowlane przy bramie wejściowej na plac kościelny.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…