Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną - 18.04.2021 r.
  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy do sięgnięcia w tym czasie do Pisma Świętego w naszych domach. W piątek na g. 19.30 zapraszamy na prowadzoną adorację z modlitwą słowem Bożym.

2. W ubiegłą niedzielę zabraliśmy na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej 671 zł.

3. W poniedziałek przypada rocznica wyboru na papieża Benedykta XVI-obecnego papieża seniora. Pamiętajmy w modlitwie.

4. W przyszłą niedzielę przypada tzw. Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. W tę niedzielę będzie można włączyć się w modlitewną akcję duchowej opieki nad jednym klerykiem naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego, którego imię będzie wypisane na przygotowanych kartonikach. Karteczki z imieniem będzie można zabrać po każdej mszy świętej.

5. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 16.15 (gr I), 16.30 (II), 16.45 (III), 17.00 (IV), 17.15 (V).

6. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla ministrantów w kościele.

7. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika - głównego patrona Polski oraz patrona Archidiecezji Gdańskiej. Okolicznościowe nabożeństwo po mszy świętej wieczornej. W związku z przypadającą uroczystością nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W niedzielę, 25 kwietnia, już po raz 19. organizowana będzie akcja Pola Nadziei, czyli akcja propagująca idee opieki hospicyjnej i niesienia wolontaryjnej pomocy innym. Po mszy świętej będzie można wesprzeć potrzeby hospicjum datkiem złożonym do puszki.

9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
    • I-sza: Michał Edmund Styn z par. Puck Fara i Agnieszka Anna Domachowska z par. Starzyno.
    • III-cia: Krzysztof Brunon Lachs z par. Mechowo i Magdalena Honorata Budziszz par. Starzyno.
    • III-cia: Aleksander Jan Bernacki z par. Mrzezino i Aleksandra Anna Lietzau z par. Starzyno.

11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyńskiego Dworu z ul. Brzozowej a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Długiej od nr 1 do 35. Serdecznie dziękujemy panom Danielowi i Gerardowi Poglettke za prace budowlane przy bramie wejściowej na plac kościelny.