Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkanocną - 11.04.2021 r.
 1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia ustanowione przez Papieża Jana Pawła II w 2000 roku na życzenie Pana Jezusa. Zapraszamy o g. 15.00 do kościoła na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia, w której rozważać będziemy mękę Pana Jezusa i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po mszach świętych zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
   
 2. Dzisiaj rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do 17 kwietnia.  Przez cały ten tydzień zapraszamy do kościoła na modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia przed mszą świętą wieczorną.
   
 3. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
   
 4. W środę o g. 18.00 wspólna msza święta dla ministrantów, a po niej spotkanie w kościele.
   
 5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Krzysztof Brunon Budzisz z par. Mechowo i Magdalena Honorata Budzisz.
  • I-ga: Aleksander Jan Bernacki z par. Mrzezino i Aleksandra Anna Lietzau z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyńskiego Dworu z ul. Słonecznej i Tęczowej a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Brzozowa
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…