Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową - 28.03.2021 r.
 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – przy wejściach do kościoła u ministrantów można nabyć palmy, które święcimy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy – ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki. Modlimy się dzisiaj szczególnie w intencji ks. Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy, który dzisiaj uroczyście zostaje wprowadzony do Katedry Oliwskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali wczoraj z możliwości spowiedzi przedświątecznej.
   
 2. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi – zgłoszenie i potwierdzenie w biurze parafialnym.
   
 3. W tym tygodniu spotkania dla ministrantów w kościele odbędą się w następujące dni: w środę po mszy świętej wieczornej, w Wielki Piątek o g. 10.00 i w Wielką Sobotę o g. 10.00.
   
 4. Wielki Czwartek – w dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa msza święta w Starzyńskim Dworze o godz. 15.00, w Werblini o 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. O godz. 21.00 prosimy o odśpiewanie w trzech naszych kościołach trzech części Gorzkich Żali. Zakończenie adoracji o godz. 22.00.
   
 5. Wielki Piątek adoracja w naszych kościołach od godz. 9.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej odpowiednio o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji – obowiązuje ścisły post.
   
 6. Wielka Sobota o godz. 9.00 rozpoczęcie adoracji w naszych kościołach, następnie błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych przed wejściami do kościoła i kaplic w następującym porządku: 8.30 Werblinia, 9.00 Starzyński Dwór, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 i 13.00 w Starzynie.
   
 7. We Wielką Sobotę liturgia światła, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 20.00 w Starzynie. O godz. 21.00 odmówimy chwalebną część Różańca Świętego w Werblini i w Starzyńskim Dworze i zakończymy tam adorację. Spowiedź święta w czasie Triduum w Starzynie, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed nabożeństwami. Nie będzie spowiedzi świętej w czasie świąt. Apelujemy o dostosowanie się do zarządzeń państwowych, dystansu społecznego i noszenia maseczek. Z racji pandemii dodatkowe msze święte w Starzynie w I i II Święto o godz. 8.30.
   
 8. Rezurekcja w St. Dworze o godz. 5.00, o godz. 6.00 w Starzynie, o godz. 8.30 w Werblini – nie będzie mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00 – dalszy układ mszy w pierwsze święto i drugie święto wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt kolekta przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
   
 9. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym.
   
 10.  U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyńskiego Dworu z ul. Jana Karwasza strona nieparzysta, a o sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 7.30 prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Jana Karwasza strona parzysta. Kolekta z dzisiejszej niedzieli na zakończenie IV kwartału za wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…