Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu - 21.03.2021 r.
  1. Od jutra do środy włącznie w naszym Kościele odbędą się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Skarb Wiary, Modlitwy i Kościoła”. Zapraszamy na msze o godz. 18.00. Ofiary z dni rekolekcyjnych przeznaczone na rzecz prac na cmentarzu.

2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.

3. W sobotę w Starzynie spowiedź święta w godzinach 9.00 - 10.00.

4. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - msze święte o godz. 7.00, 17.00 (Werblinia) i o 18.00. Podczas mszy świętej o g. 18.00 osoby chętne będą mogły przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - obejmując na okres 9 miesięcy swoją modlitwą jedno dziecko w łonie matki, którego życie z różnych powodów jest zagrożone. Bardzo zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. O dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można przeczytać w dodatku do dzisiejszego biuletynu.

5. W przyszłą niedzielę przed mszą świętą nasi ministranci będą rozprowadzali przygotowane przez siebie palemki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.

6. W Niedzielę Palmową Msza Święta z procesją do kościoła o g. 12.00.

7. Spotkanie dla ministrantów i przygotowanie palemek w sobotę według ustalonych godzin. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla ministrantów czytających Pasję.

8. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym.

9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

• - III-cia: Jarosław Mirosław Szewczyk i Natalia Małgorzata Styn z par. Starzyno.

11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Głuszewskiej a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Jana Karwasza strona nieparzysta. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie IV kwartału za wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Szweda lat 47 z Parszkowa – pogrzeb jutro o godz. 10.00. R.I.P