Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 14.03.2021 r.
 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w liturgii jako Niedziela Radości. Zadbajmy również o to, by w naszych domach pojawił się jakiś wyjątkowy radosny akcent, który przypomni, że zbliża się Zmartwychwstanie.
   
 2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.
   
 3. W piątek obchodzimy w Kościele uroczystość ku czci Św. Józefa – Patrona mężczyzn i ojców. Przypominamy, że trwa ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok św. Józefa. Po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
   
 4. W przyszłą niedzielę pielęgnujemy zwyczaj zasłaniania krzyży w świątyniach. Można również uczynić to w domach pozostawiając zasłonięte krzyże aż do liturgii w Wielki Piątek.
   
 5. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym.
   
 6. Spotkanie dla wszystkich ministrantów w środę po mszy świętej o g. 18.00.
   
 7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Jarosław Mirosław Szewczyk i Natalia Małgorzata Styn z par. Starzyno.
    
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Żarnowiecka a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Głuszewska.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…