Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 14.03.2021 r.
  1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w liturgii jako Niedziela Radości. Zadbajmy również o to, by w naszych domach pojawił się jakiś wyjątkowy radosny akcent, który przypomni, że zbliża się Zmartwychwstanie.

2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.

3. W piątek obchodzimy w Kościele uroczystość ku czci Św. Józefa – Patrona mężczyzn i ojców. Przypominamy, że trwa ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok św. Józefa. Po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.

4. W przyszłą niedzielę pielęgnujemy zwyczaj zasłaniania krzyży w świątyniach. Można również uczynić to w domach pozostawiając zasłonięte krzyże aż do liturgii w Wielki Piątek.

5. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym.

6. Spotkanie dla wszystkich ministrantów w środę po mszy świętej o g. 18.00.

7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
    • II-ga: Jarosław Mirosław Szewczyk i Natalia Małgorzata Styn z par. Starzyno.

9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Żarnowiecka a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Głuszewska.