Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu - 28.02.2021 r.
 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Żyjmy w Eucharystii” – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji.
   
 2. Trwa czasu Wielkiego Postu. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w niedzielę w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.
   
 3. Zachęcamy do podjęcia parafialnych postanowień wielkopostnych na 2 tydzień Wielkiego Postu - propozycje praktyk na ten tydzień można znaleźć w naszym biuletynie.
   
 4. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym.
   
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę, prosimy zgłaszać indywidualnie chęć wizyty telefonicznie lub w biurze parafialnym.
   
 6. Młodzieży bierzmowanej przypominamy, że dzisiaj odbiera materiały z katechezą, a w przyszłą niedzielę oddaje pracę domową i uczestniczy w spotkaniu online o g. 19.30.
   
 7. W czwartek msza święta wspólnotowa dla ministrantów z podsumowaniem punktów za miniony miesiąc. Do wspólnej modlitwy o powołania zapraszamy rodziców naszych ministrantów, a także rodziny kapłanów pochodzących z naszej parafii.
   
 8. Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grupy ministrantów ks. Krzysztof zaprasza z rodzicami po mszy świętej niedzielnej do zakrystii.
   
 9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
   
 10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 11. Ekoradcy zapraszają na bezpłatne spotkanie dla osób zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii, które odbędzie się 1 marca 2021 roku o godz. 18.00, 19.00 i 20.00 w OSP Starzyno. Tematy spotkania: Rządowy program „Czyste Powietrze”, Fotowoltaika-Energia ze słońca, Pompy Ciepła i Kotły, Systemy finansowania inwestycji oraz zwrotu.
   
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Lipowa, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Nowa, Krótka i Trzy Gracki.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…