Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu - 28.02.2021 r.
  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Żyjmy w Eucharystii” – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji.

2. Trwa czasu Wielkiego Postu. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w niedzielę w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.

3. Zachęcamy do podjęcia parafialnych postanowień wielkopostnych na 2 tydzień Wielkiego Postu - propozycje praktyk na ten tydzień można znaleźć w naszym biuletynie.

4. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę, prosimy zgłaszać indywidualnie chęć wizyty telefonicznie lub w biurze parafialnym.

6. Młodzieży bierzmowanej przypominamy, że dzisiaj odbiera materiały z katechezą, a w przyszłą niedzielę oddaje pracę domową i uczestniczy w spotkaniu online o g. 19.30.

7. W czwartek msza święta wspólnotowa dla ministrantów z podsumowaniem punktów za miniony miesiąc. Do wspólnej modlitwy o powołania zapraszamy rodziców naszych ministrantów, a także rodziny kapłanów pochodzących z naszej parafii.

8. Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grupy ministrantów ks. Krzysztof zaprasza z rodzicami po mszy świętej niedzielnej do zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.

10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

11. Ekoradcy zapraszają na bezpłatne spotkanie dla osób zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii, które odbędzie się 1 marca 2021 roku o godz. 18.00, 19.00 i 20.00 w OSP Starzyno. Tematy spotkania: Rządowy program „Czyste Powietrze”, Fotowoltaika-Energia ze słońca, Pompy Ciepła i Kotły, Systemy finansowania inwestycji oraz zwrotu.

12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Lipowa, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Nowa, Krótka i Trzy Gracki.