Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.
 1. Rozpoczęliśmy czasu Wielkiego Postu. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w niedzielę w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.
   
 2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj o g. 19.30 w formie online na grupie facebookowej.
   
 3. W poniedziałek przypada 90. rocznica pierwszego objawienia się Pana Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie. Zachęcamy tego dnia do udziału w wieczornej koronce do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele o g. 17.45.
   
 4. Jutro przypada w Kościele Święto Katedry św. Piotra - namiestnika Chrystusa. W naszej modlitwie pamiętajmy o Papieżu Franciszku, który obecnie sprawuje posługę piotrową.
   
 5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 6. Zachęcamy do podjęcia parafialnych postanowień w Wielkim Poście. Propozycje postanowień - praktyczną i duchową - umieszczamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszym parafialnym biuletynie. Postanowienie jest zobowiązaniem, które trwa siedem dni od poniedziałku do kolejnej niedzieli.
   
 7. Przy wyjściu nasi ministranci rozprowadzają jeszcze książki z rozważaniami na Wielki Post, które mogą posłużyć do duchowej przeżywania tego czasu - ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki. Bóg zapłać.
   
 8. W środę spotkanie dla ministrantów po mszy świętej o g. 18.00 i próba liturgiczna.
   
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Kościele dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Żyjmy w Eucharystii” – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji.
   
 10. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
   
 11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starzynie informuje, że w dniach 8 lutego - 5 marca odbywa się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych - zapisy w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w g. 8.00-14.00. Informacje również na tablicy ogłoszeń.
   
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Długa od plebani do Apteki, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Lipowa.
   
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Alojzego Maciejewskiego, lat 94, ze Starzyna. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…