Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.
  1. Rozpoczęliśmy czasu Wielkiego Postu. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w niedzielę w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.

2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj o g. 19.30 w formie online na grupie facebookowej.

3. W poniedziałek przypada 90. rocznica pierwszego objawienia się Pana Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie. Zachęcamy tego dnia do udziału w wieczornej koronce do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele o g. 17.45.

4. Jutro przypada w Kościele Święto Katedry św. Piotra - namiestnika Chrystusa. W naszej modlitwie pamiętajmy o Papieżu Franciszku, który obecnie sprawuje posługę piotrową.

5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

6. Zachęcamy do podjęcia parafialnych postanowień w Wielkim Poście. Propozycje postanowień - praktyczną i duchową - umieszczamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszym parafialnym biuletynie. Postanowienie jest zobowiązaniem, które trwa siedem dni od poniedziałku do kolejnej niedzieli.

7. Przy wyjściu nasi ministranci rozprowadzają jeszcze książki z rozważaniami na Wielki Post, które mogą posłużyć do duchowej przeżywania tego czasu - ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki. Bóg zapłać.

8. W środę spotkanie dla ministrantów po mszy świętej o g. 18.00 i próba liturgiczna.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Kościele dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Żyjmy w Eucharystii” – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji.

10. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.

11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starzynie informuje, że w dniach 8 lutego - 5 marca odbywa się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych - zapisy w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w g. 8.00-14.00. Informacje również na tablicy ogłoszeń.

12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Długa od plebani do Apteki, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Lipowa.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Alojzego Maciejewskiego, lat 94, ze Starzyna. R.I.P.