Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą - 31.01.2021 r.
  1. We wtorek uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice. W czasie mszy o godz. 18.00 święcimy świece dzieci pierwszokomunijnych.

2. W środę dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.

3. W piątek po mszy świętej o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę, prosimy zgłaszać indywidualnie chęć wizyty telefonicznie lub w biurze parafialnym.

5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

• II-ga: Arkadiusz Łukasz Muttke z par. Gniewino i Martyna Magdalena Dettlaff z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej mieszkańcom z ul. Nowy Świat ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Długa od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki, Mechowska i Dominikańska.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Rathnau, lat 66, ze Starzyna i śp. Marka Elwart, lat 53, ze Starzyńskiego Dworu. R.I.P.