Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą - 31.01.2021 r.
 1. We wtorek uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice. W czasie mszy o godz. 18.00 święcimy świece dzieci pierwszokomunijnych.
   
 2. W środę dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.
   
 3. W piątek po mszy świętej o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.
   
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i w sobotę, prosimy zgłaszać indywidualnie chęć wizyty telefonicznie lub w biurze parafialnym.
   
 5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Arkadiusz Łukasz Muttke z par. Gniewino i Martyna Magdalena Dettlaff z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej mieszkańcom z ul. Nowy Świat ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Długa od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki, Mechowska i Dominikańska.
   
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Rathnau, lat 66, ze Starzyna i śp. Marka Elwart, lat 53, ze Starzyńskiego Dworu. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…