Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą - 24.01.2021 r.
 1. Przypominamy, że dzisiaj pierwsze po przerwie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spotkanie na razie ciągle w formie online na grupie facebookowej. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 19.30. W przyszłą niedzielę po mszy świętej młodzież odbiera materiały.
   
 2. Spotkanie dla wszystkich ministrantów w środę po mszy świętej wieczornej w kościele.
   
 3. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy wraz z rodzicami do ks. Krzysztofa po mszy świętej.
   
 4. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 5. W biurze parafialnym można odbierać świece dla dzieci, które przyjmą w tym roku pierwszą komunię świętą.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Arkadiusz Łukasz Muttke z par. Gniewino i Martyna Magdalena Dettlaff z par. Starzyno.
  • III-ga: Adam Marian Okoń z par. Starzyno i Weronika Martyna Płotka z par. Karwia.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Topolowej, Dębowej, Klonowej i Brzozowej, a o sprzątanie i zdjęcie dekoracji świątecznej w kościele w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców z ul. Nowy Świat ze Starzyna
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…