Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2021 r. r.
  1. Dzisiaj przed południem Słowo Boże głosi ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie – Bóg zapłać.

2. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań – msze święte w układzie niedzielnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta od godz. 17.00 – 18.00.

4. Tegoroczna kolęda z błogosławieństwem mieszkań i domów będzie miała inny charakter niż zawsze. Zapraszamy do kościoła w Starzynie poszczególne miejscowości lub rejony na msze święte w intencji mieszkańców, połączone z błogosławieństwem.
  5. Plan mszy świętych i spotkań jest następujący:
    • W poniedziałek, 4 stycznia o godz. 18.45 Starzyno ul. Osiedle Leśne, Bukowa, Cicha, Nowy Świat i Polna, a o godz. 19.30 Starzyno ul. Dębowa, Topolowa, Klonowa, Brzozowa, Dominikańska, Mechowska, Spółdzielców, Ogrodowa, Słoneczna i Pucka.
    • We wtorek, 5 stycznia o godz. 18.45 Starzyno ul. Długa, a o godz. 19.30 Starzyno ul. Kościelna, Żarnowiecka, Głuszewska, Leśna, Nowa, Lipowa, Krótka i Trzy Gracki.

6. Na kolektę złożyć można będzie ofiarę od poszczególnych rodzin, którą przeznaczymy tradycyjnie na nasze zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, Kurii Biskupiej, ubezpieczenia kościołów, budynków parafialnych i cmentarza, a także w miarę możliwości na dalsze prace na cmentarzu. Przy wyjściach otrzymamy pamiątkowe obrazki kolędowe oraz będzie można złożyć też ofiarę dla naszych ministrantów – serdeczne Bóg zapłać. Rodziny, które chciałyby zgłosić poświęcenie domów prosimy o kontakt w biurze parafialnym.

7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze liturgiczne na przyszły rok w cenie 5zł.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic, a w tym tygodniu w sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Starzyna ul. Osiedle Leśne.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Danutę Lesnau, lat 86 z Radoszewa – pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.