Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2021 r. r.
 1. Dzisiaj przed południem Słowo Boże głosi ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie – Bóg zapłać.
   
 2. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań – msze święte w układzie niedzielnym.
   
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta od godz. 17.00 – 18.00.
   
 4. Tegoroczna kolęda z błogosławieństwem mieszkań i domów będzie miała inny charakter niż zawsze. Zapraszamy do kościoła w Starzynie poszczególne miejscowości lub rejony na msze święte w intencji mieszkańców, połączone z błogosławieństwem.
 5. Plan mszy świętych i spotkań jest następujący:
  • W poniedziałek, 4 stycznia o godz. 18.45 Starzyno ul. Osiedle Leśne, Bukowa, Cicha, Nowy Świat i Polna, a o godz. 19.30 Starzyno ul. Dębowa, Topolowa, Klonowa, Brzozowa, Dominikańska, Mechowska, Spółdzielców, Ogrodowa, Słoneczna i Pucka.
  • We wtorek, 5 stycznia o godz. 18.45 Starzyno ul. Długa, a o godz. 19.30 Starzyno ul. Kościelna, Żarnowiecka, Głuszewska, Leśna, Nowa, Lipowa, Krótka i Trzy Gracki.
    
 6. Na kolektę złożyć można będzie ofiarę od poszczególnych rodzin, którą przeznaczymy tradycyjnie na nasze zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, Kurii Biskupiej, ubezpieczenia kościołów, budynków parafialnych i cmentarza, a także w miarę możliwości na dalsze prace na cmentarzu. Przy wyjściach otrzymamy pamiątkowe obrazki kolędowe oraz będzie można złożyć też ofiarę dla naszych ministrantów – serdeczne Bóg zapłać. Rodziny, które chciałyby zgłosić poświęcenie domów prosimy o kontakt w biurze parafialnym.
   
 7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze liturgiczne na przyszły rok w cenie 5zł.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic, a w tym tygodniu w sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Starzyna ul. Osiedle Leśne.
   
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Danutę Lesnau, lat 86 z Radoszewa – pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…