Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 27.12.2020 r.
  1. W przyszłą niedzielę przed południem Słowo Boże głosił będzie ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.

2. Msze święte w czwartek na zakończenie roku 2020 o godz. 8.30 w Werblini, a o godz. 7.00 i 17.00 w Starzynie.

3. Tegoroczna kolęda z błogosławieństwem mieszkań i domów będzie miała inny charakter niż zawsze. Zapraszamy do kościoła w Starzynie poszczególne miejscowości lub rejony na msze święte w intencji mieszkańców, połączone z błogosławieństwem.

4. Plan mszy świętych i spotkań jest następujący:
    • W poniedziałek, 28 grudnia o godz. 18.45 Radoszewo i Parszkowo, a o godz. 19.30 Połchówko.
    • We wtorek, 29 grudnia o godz. 18.45 Kłanino, a o godz. 19.30 Sulicice.
    • W środę, 30 grudnia o godz. 18.45 Werblinia – ul. Żarnowiecka, Krótka, Pogodna, Księżycowa, Nowy Świat, Spokojna, Kwiatowa, Jabłoniowa, Szkolna, Leśna, Klonowa i Dębowa, a o godz. 19.30 Werblinia - ul. Św. Rocha, Słoneczna, Ceramiczna, Lipowa, Kościelna, Nowa, Kaszubska, Zielona i Relaksacyjna.
    • W sobotę, 2 stycznia o godz. 16.00 Starzyński Dwór – ul. Jana Karwasza, Słoneczna i Tęczowa, a o godz. 17.00 Starzyński Dwór – ul. Długa, Graniczna, Brzozowa, Parkowa i Krótka.

5. Na kolektę złożyć można będzie ofiarę od poszczególnych rodzin, którą przeznaczymy tradycyjnie na nasze zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, Kurii Biskupiej, ubezpieczenia kościołów, budynków parafialnych i cmentarza, a także w miarę możliwości na dalsze prace na cmentarzu. Przy wyjściach otrzymamy pamiątkowe obrazki kolędowe oraz będzie można złożyć też ofiarę dla naszych ministrantów – serdeczne Bóg zapłać.

6. Do chorych z sakramentami świętymi ks. Krzysztof uda się w sobotę, 2 stycznia, a ks. Jan w piątek, 8 stycznia.

7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym kalendarze liturgiczne na przyszły rok w cenie 5 zł. Tylko do 31 grudnia 2020 r. można jeszcze zgłaszać wypominki roczne na przyszły rok.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek mieszkańcom ulicy Nowy Świat ze Starzyna, a w tym tygodniu w sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Sulicic. Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli na zakończenie IV kwartału na wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.