Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu - 06.12.2020 r.
 1. Rozpoczęliśmy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 2. Dzisiaj modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie po mszach świętych przy wyjściach można złożyć ofiarę na ten cel.
   
 3. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte o godz. 7.00, 17.00 i o 18.00 w czasie tej mszy świętej poświęcimy medaliki dzieci pierwszokomunijnych.
   
 4. Wśród rodzin z naszej parafii trwa projekt Zupełnie Wyjątkowy Kalendarz Adwentowy - na naszej stronie internetowej można zobaczyć pierwsze wyniki po minionym tygodniu, na Facebooku można zobaczyć zdjęcia z prac wykonywanych przez uczestników i śledzić zadania. W projekcie bierze udział 25 rodzin. Zapraszamy!
   
 5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną śpiewem w najbliższy piątek o g. 19.30 w kościele w Starzynie.
   
 6. W przyszłą niedzielę nasi ministranci będę rozprowadzać przygotowane przez siebie poświęcone sianko, które tradycyjnie umieszczamy pod obrusem na stole wigilijnym. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.
   
 7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. Dzisiaj nabywając biuletyn parafialny "Głos Michała Archanioła" można zabrać niewielką książeczkę na temat sumienia, sakramentu spowiedzi, Eucharystii lub pojednania małżeńskiego. Przy tym dziękujemy za każdorazowe ofiary składane za biuletyn, które przeznaczone są na fundusz ministrancki. Bóg zapłać!
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy również kandydatów do sakramentu bierzmowania – prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…