Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu - 06.12.2020 r.
  1. Rozpoczęliśmy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

2. Dzisiaj modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie po mszach świętych przy wyjściach można złożyć ofiarę na ten cel.

3. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte o godz. 7.00, 17.00 i o 18.00 w czasie tej mszy świętej poświęcimy medaliki dzieci pierwszokomunijnych.

4. Wśród rodzin z naszej parafii trwa projekt Zupełnie Wyjątkowy Kalendarz Adwentowy - na naszej stronie internetowej można zobaczyć pierwsze wyniki po minionym tygodniu, na Facebooku można zobaczyć zdjęcia z prac wykonywanych przez uczestników i śledzić zadania. W projekcie bierze udział 25 rodzin. Zapraszamy!

5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną śpiewem w najbliższy piątek o g. 19.30 w kościele w Starzynie.

6. W przyszłą niedzielę nasi ministranci będę rozprowadzać przygotowane przez siebie poświęcone sianko, które tradycyjnie umieszczamy pod obrusem na stole wigilijnym. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.

7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. Dzisiaj nabywając biuletyn parafialny "Głos Michała Archanioła" można zabrać niewielką książeczkę na temat sumienia, sakramentu spowiedzi, Eucharystii lub pojednania małżeńskiego. Przy tym dziękujemy za każdorazowe ofiary składane za biuletyn, które przeznaczone są na fundusz ministrancki. Bóg zapłać!

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy również kandydatów do sakramentu bierzmowania – prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym.