Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXIII niedzielę zwykłą - 15.11.2020 r.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
   
 2. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w katechezach w sposób zdalny poprzez grupę utworzoną na Facebooku według ustalonego kalendarium - do grupy może zapisać się jedynie młodzież. Dla rodziców na stronie internetowej jest utworzona zakładka z informacjami. Młodzież ma obowiązek pilnowania czasu spotkań i wykonywania zadań. Dzisiaj jest ostateczny termin oddawania kart zgłoszeniowych po czym lista będzie zamknięta.
   
 3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną śpiewem w najbliższy piątek, 20 listopada,  o g. 19.30 do kościoła w Starzynie. Adoracja potrwa około godziny.
   
 4. Prosimy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka o odbiór wpłaconej wpłaty za wyjazd.
   
 5. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy również kandydatów do sakramentu bierzmowania – prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…