Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą - 08.11.2020 r.
  1. Trwa Oktawa uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – zachęcamy do przystępowania do komunii świętej, nawiedzenia cmentarza i ofiarowania naszej modlitwy za bliskich i dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz prac na naszym cmentarzu – Bóg zapłać.

3. W środę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – msze święte o godz. 10.00, 17.00 i 18.00 – prosimy o wywieszenie flag.

4. W związku z pogłębiającą się sytuacją pandemiczną prosimy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka o odbiór wpłaconej opłaty za wyjazd. Musimy poczekać na lepszy czas.

5. Ze względu na trwające obostrzenia do odwołania spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania nie będą odbywać się stacjonarnie w kościele. Na naszej stronie internetowej została uruchomiona zakładka z informacjami przeznaczona dla młodzieży i rodziców. Na portalu Facebook została również utworzona grupa "Bierzmowanie 2021 w Starzynie" - ks. Krzysztof prosi o dołączenie do grupy osób przygotowujących się do bierzmowania. Spotkania będą odbywały się wg kalendarium - co 2 tygodnie - w formie zdalnej. Obowiązuje natomiast obecność na mszy świętej niedzielnej o wybranej godzinie.

6. Przypominamy, że Biskup Jacek udzielił dyspensy od udziału we mszy świętej niedzielnej osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom systemu opieki zdrowotnej. Ze względu na limity wiernych zachęcamy pozostałych parafian do udziału we mszy świętej w dni powszednie. Pozostających w domach prosimy o przyjęcie dobrowolnej formy świętowania dnia Pańskiego, która podkreśli religijny charakter niedzieli. Przypominamy o konieczności posiadania w kościele maseczki zasłaniającej usta i nos. Prosimy też o korzystanie z przygotowanych płynów do dezynfekcji wchodząc do kościoła

7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym do nabycia kalendarze rolników w cenie 30 zł.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Myszke i Pobłockim, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy kandydatów od przyszłorocznego sakramentu bierzmowania – prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym.

9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Stefana Wyszeckiego lat 81 z Kłanina oraz śp. Jana Labudda, lat 72 z Werblini. R.I.P