Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą - 08.11.2020 r.
  1. Trwa Oktawa uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – zachęcamy do przystępowania do komunii świętej, nawiedzenia cmentarza i ofiarowania naszej modlitwy za bliskich i dusze w czyśćcu cierpiące.
     
  2. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz prac na naszym cmentarzu – Bóg zapłać.
     
  3. W środę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – msze święte o godz. 10.00, 17.00 i 18.00 – prosimy o wywieszenie flag.
     
  4. W związku z pogłębiającą się sytuacją pandemiczną prosimy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka o odbiór wpłaconej opłaty za wyjazd. Musimy poczekać na lepszy czas.
     
  5. Ze względu na trwające obostrzenia do odwołania spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania nie będą odbywać się stacjonarnie w kościele. Na naszej stronie internetowej została uruchomiona zakładka z informacjami przeznaczona dla młodzieży i rodziców. Na portalu Facebook została również utworzona grupa "Bierzmowanie 2021 w Starzynie" - ks. Krzysztof prosi o dołączenie do grupy osób przygotowujących się do bierzmowania. Spotkania będą odbywały się wg kalendarium - co 2 tygodnie - w formie zdalnej. Obowiązuje natomiast obecność na mszy świętej niedzielnej o wybranej godzinie.
     
  6. Przypominamy, że Biskup Jacek udzielił dyspensy od udziału we mszy świętej niedzielnej osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom systemu opieki zdrowotnej. Ze względu na limity wiernych zachęcamy pozostałych parafian do udziału we mszy świętej w dni powszednie. Pozostających w domach prosimy o przyjęcie dobrowolnej formy świętowania dnia Pańskiego, która podkreśli religijny charakter niedzieli. Przypominamy o konieczności posiadania w kościele maseczki zasłaniającej usta i nos. Prosimy też o korzystanie z przygotowanych płynów do dezynfekcji wchodząc do kościoła
     
  7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym do nabycia kalendarze rolników w cenie 30 zł.
     
  8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Myszke i Pobłockim, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy kandydatów od przyszłorocznego sakramentu bierzmowania – prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym.
     
  9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Stefana Wyszeckiego lat 81 z Kłanina oraz śp. Jana Labudda, lat 72 z Werblini. R.I.P
Czytania na dziś
Najnowsze
  • niedziela, 29 sierpień 2021
    Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

    Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

  • piątek, 19 luty 2021
    Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

    Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

  • czwartek, 31 grudzień 2020
    Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

    Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…